Організм  чорнобильських вовків-мутантів став стійким до раку  

Організм  чорнобильських вовків-мутантів став стійким до раку  

08:49 Лютий 12, 2024

Життя 814 4 хвилини

Magyar

Дослідження засвідчило, що організм вовків у Чорнобильській зоні відчуження став стійким до раку, і це може дати нове розуміння щодо того, як запобігти захворюванню.

Зграї бродячих сірих вовків у Чорнобилі, видно, зазнали мутації, які підвищують шанси на виживання при раку, повідомляє IFL Science.

З моменту евакуації людей із території після сумнозвісної ядерної катастрофи 1986 року вовки надто розмножилися в зоні відчуження, і їхня популяція тут у сім разів більша, ніж на прилеглих територіях України.

За здичавілими тваринами, серед яких є нащадки домашніх собак, покинутих під час евакуації, роками спостерігають науковці. Вони вважають, що радіаційне опромінення через 35 років після ядерної катастрофи у тварин збільшило шанси пережити таку недугу як рак.

Кара Лав, еволюційний біолог з Прінстонського університету, вивчає життя вовків протягом десяти років, і її дослідження засвідчують, що в цих вовків зазнала змін імунна система, яка напрочуд схожа на імунну систему хворих на рак, котрі пройшли курс променевої терапії.

Лав, яка представила свою роботу на конференції в Сіетлі, штат Вашингтон, минулого місяця, виявила, що “чорнобильські вовки виживають і процвітають, незважаючи на опромінення багатьох поколінь і накопичення радіоактивних частинок в їхніх тілах”.

Найстрашніша в світі ядерна аварія призвела до вивільнення радіоактивної енергії, що викликає рак, але дослідження Лав якраз засвідчує, що вовки “виявляються стійкими до підвищеного ризику щодо раку”.

У 2014 році Лав та її колеги відвідали Чорнобильську зону відчуження і взяли у вовків зразки крові, щоб визначити їхню реакцію на вплив ядерної радіації. Команда дослідників використовувала спеціальні GPS-нашийники, щоб у режимі реального часу отримувати дані про те, де перебувають тварини і в якій кількості радіації вони зазнали. Результати засвідчили, що сірі вовки піддаються опроміненню, яке більш ніж у шість разів перевищує безпечну межу для людини.

Лав визначила конкретні ділянки геному вовків, які виявляються стійкими до раку.

У 2023 році генетик Елейн Острандер зазначила, що така робота може дати нове розуміння у сфері профілактики раку та способів захисту астронавтів.

За її словами, довгостроковою метою дослідження є пошук змін у ДНК, які допомогли певним популяціям вижити.

Джерело: (index.hu)

 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня