В Україні планується створення аерокосмічного концерну типу NASA

В Україні планується створення аерокосмічного концерну типу NASA

19:18 Червень 8, 2020

Життя 7027 4 хвилини

Magyar

          Вдалий запуск приватною американською компанією SpaceX під керівництвом відомого винахідника та мільярдера Ілона Маска 30 травня на МКС перший за 10 років американський космічний корабель активізував українських можновладців до дії. І, ось вже з’явилися заяви про те, що український аерокосмічний концерн повинен об’єднати компанії зі сфери космосу та авіації у свого роду аналог американської компанії NASA. Про це, зокрема, розповів в інтерв’ю керівник Державного космічного агентства України Володимир Усов, інформує інформаційний ресурс Крила.

          За його Володимира Усова, космічна галузь знаходиться у сфері управління космічного агентства, вона не керується оборонним концерном і, відповідно, тут більше можливостей по залученню інвестицій. Водночас, українська авіаційна промисловість, той же ДП «Антонов», наприклад, є частиною державного концерну «Укроборонпрому».

          Ось тому, якщо буде створено аерокосмічне агентство, яке об’єднає потенціал двох важливих галузей, це відкриє вікно для інвестицій. Це будуть корпоратизовані галузі, завдяки чому можна буде отримувати фінансування і розвивати технології, створювати спільні проєкти з міжнародними партнерами.

          Як приклад Володимир Усов привів проєкт повітряного старту, який покликаний використовувати авіацію в якості першого ступеня. Це дає можливість відмовитися від спорудження космодрому. Крім того, тут є точка зростання, коли, з одного боку, космічна галузь займається розробкою ракетоносія, рухових установок, а, з іншого — авіаційна промисловість створює літак, обладнаний під повітряний старт.

          «Повітряний старт – це підхід, а не конкретний літак. В України є тут вже розроблені та відпрацьовані технології набагато більш високого рівня, ніж повітряний старт у тій же американської системи Pegasus або тих систем, які створює американський підприємець Річард Бренсон c компанією Virgin Orbit під легку ракету, – розповів керівник пан Усов.

          Українська «Мрія» – це єдиний літак, який будувався під систему повітряного старту. Однак тут є нюанс: для такого цільового використання необхідно, щоб в системі стабільно працювали не один, а відразу два літаки. Другий є страхувальним на той випадок, якщо з першим трапиться неполадка.

          «Мрія-2» вже 35 років стоїть на землі, і щоб вона була побудована, знадобиться, за найскромнішими підрахунками, близько мільярда доларів.      Більш того, ракета, яка повинна бути під «Мрію» – це важка машина, під яку у нас не відпрацьований запуск. Однак я, як людина, яка хоче щоб Україна мала незалежний доступ до космосу при нашому житті, маю намір сфокусуватися на повітряному старті не «Мрії», а інших повітряних суден «Антонова»…».

          За словами Володимира Усова, в Україні вже була випущена конструкторська документація по декількох проєктах повітряного старту. І ось один з них повинні внести в космічну програму. Однак це буде зроблено на конкурсній основі. І яке держкомпанія або приватне підприємство запропонує найкраще рішення, таке і буде замовлено. Все це створить здорову конкуренцію, ринок запрацює.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня