Єврокомісія розпочала розслідування проти TikTok

Єврокомісія розпочала розслідування проти TikTok

15:02 Лютий 21, 2024

Життя 936 3 хвилини

Magyar

Європейська комісія розпочала офіційне розслідування можливих порушень Закону про цифрові послуги (DSA) соціальною мережею TikTok. Розслідування вивчає аспекти, пов’язані із захистом неповнолітніх, прозорістю реклами, доступом дослідників до даних, а також управлінням ризиками, пов’язаними з дизайном, що викликає залежність, і шкідливим контентом.

На основі попереднього розслідування, яке включало аналіз Звіту про оцінку ризиків TikTok від вересня 2023 року та відповідей на офіційні запити на інформацію, Європейська комісія вирішила відкрити офіційне провадження проти китайської компанії.

Розслідування оцінюватиме ситуацію з дотриманням TikTok зобов’язань DSA у сфері ризиків, що виникають через дизайн системи, включаючи поведінкові залежності та відповідне обмеження алгоритмічних систем, які потенційно поглиблюють “ефекти кролячої нори”. На практиці це означає, наскільки цілеспрямовано платформа розвиває залежність від пропонованого контенту.

Єврокомісія вивчить, чи впровадив TikTok адекватні заходи для гарантування високого рівня захисту даних і безпеки неповнолітніх від кіберзалякування. Вона також оцінить, чи дотримується китайська компанія зобов’язань DSA щодо надання доступного для пошуку та надійного сховища рекламних оголошень, представлених на її платформі, та їхніх спонсорів.

Будуть розглядатися зусилля TikTok щодо підвищення прозорості платформи, зокрема щодо доступу дослідників до загальнодоступних даних, як того вимагає стаття 40 DSA.

Якщо ці можливі упущення будуть доведені, вони можуть становити порушення різних статей DSA. Комісія проведе поглиблене розслідування в першочерговому порядку, підкреслюючи, що формальна процедура не визначає результат.

Порушення справи не перешкоджає комісії вживати заходів щодо інших можливих порушень, таких як поширення незаконного контенту або повідомлення про кримінальні злочини. Це також не перешкоджає примусовим діям інших органів влади відповідно до інших нормативно-правових актів.

TikTok, який у квітні 2023 року був визначений дуже великою онлайн-платформою (VLOP) відповідно до DSA, повинен буде дотримуватися зобов’язань, передбачених законодавством, із 17 лютого 2024 року. Офіційна процедура звільняє координаторів цифрових послуг та інші компетентні органи ЄС від їхніх наглядових повноважень щодо передбачуваних порушень.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня