За українцями хочуть встановити відеоспостереження у публічних місцях

За українцями хочуть встановити відеоспостереження у публічних місцях

09:48 Лютий 22, 2024

Життя 472 4 хвилини

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, згідно з яким в Україні можуть створити єдину систему відеомоніторингу.

З її допомогою стежитимуть за порядком у публічних місцях. Про це йдеться в тексті законопроєкту “Про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки”, який з’явився на сайті парламенту сьогодні, 21 лютого.

Цю систему становитимуть камери з функціями детектування обличчя, охорони периметра, керування трафіком, визначення задимлення, вибухів, несанкціонованого залишення предметів.

Система ідентифікуватиме фізичних осіб на основі біометричних даних, відцифрованого образу обличчя людини та інших персональних даних. Їх зберігатимуть не більш як п’ятнадцять років, а після закінчення строку зберігання вони підлягатимуть знеособленню.

Людина, дані про яку внесуть до єдиної системи відеомоніторингу, зможе ознайомитися з ними, а також вимагати поновити й виправити інформацію про себе.

У пояснювальній записці проєкту закону вказують, що його метою є підвищення рівня публічної безпеки та порядку, а також запобігання можливим загрозам і контроль за усуненням наслідків надзвичайних ситуацій та правопорушень. До нової системи відеомоніторингу матимуть доступ органи влади.

Крім людей, моніторити за допомогою цієї системи зможуть:

  • транспортні засоби;
  • публічні місця;
  • об’єкти інфраструктури, зокрема парки, рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;
  • пам’ятки культурної та історичної спадщини;
  • вулиці, дороги, провулки, пішохідні та велосипедні доріжки;
  • автомобільні стоянки та майданчики для паркування транспортних засобів, інші території загального користування;
  • будівлі, споруди, в яких розташовані органи державної влади або органи місцевого самоврядування;
  • та інші об’єкти.

В МВС пояснили, навіщо їм потрібна система відеоконтролю за українцями.

Як повідомив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко, камери відеоспостереження і системи відеонагляду вже запроваджені, вони вже діють.

“Єдине, що не вистачало – вказаний законопроєкт покликаний створити та впровадити єдині технічні та функціональні вимоги до побудови систем відеоспостереження і відеомоніторингу”, – зазначив він.

Крім того, пояснив Тимченко, він покликаний забезпечити єдині правила інформаційного обміну між всіма суб’єктами, які будуть отримувати доступ до вказаних систем, а також порядок доступу до інформації, а також контроль за доступом до такої інформації.

Водночас після нещодавніх журналістських розслідувань стало відомо, що в деяких містах використовувалися камери відеоспостереження, на яких був програмний продукт росії.

“Якщо ми говоримо про технічні вимоги, то ви знаєте, що нещодавно був ряд журналістських розслідувань з приводу того, що були встановлені і використовувались в деяких містах камери відеоспостереження, на яких використовувалася програмний продукт країни-агресора”, – нагадав він.

Саме цим законопроєктом, підкреслив Тимченко, передбачаються технічні вимоги до камер відеоспостереження, до систем відеомоніторингу і це те, чого не вистачало для того, щоб цей процес був унормований і щоб порядок був єдиний для всіх, хто використовує камери відеомоніторингу не тільки для фіксації, а також і до подальшого використання такої інформації.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня