Угорська екуменічна служба допомоги реалізує в Україні свою наймасштабнішу гуманітарну програму

Угорська екуменічна служба допомоги реалізує в Україні свою наймасштабнішу гуманітарну програму

14:15 Лютий 25, 2024

Життя 1233 6 хвилин

Magyar

Програма допомоги постраждалим від війни в Україні, на яку два роки тому напала росія, є найбільшою в історії Угорської екуменічної служби допомоги, адже організація підтримала за цей час понад пів мільйона людей, повідомляє видання Magyar Nemzet.

Після повномасштабного російського вторгнення благодійна організація негайно почала боротьбу з гуманітарною кризою. Президент і голова Угорської екуменічної служби Ласло Легел в інтерв’ю виданню повідомив, що ефективна робота фактично опирається на три аспекти. Один із них полягає в тому, що після першого великого паводку на Тисі організація залишилася на Закарпатті й створила центр, який надавав і продовжує надавати різнобічну допомогу мешканцям області. Цю діяльність тоді почали як офіційно зареєстрована організація. Дуже важливо, що було створено можливість для постійної присутності.

Другий аспект стосується того, що Екуменічна служба допомоги є членом міжнародної асоціації церковних благодійних організацій. І третій – це рішення уряду Угорщини про те, що в цій ситуації він розпочинає найбільшу гуманітарну акцію в історії держави й віддає важливу роль у цій справі Екуменічній службі допомоги.

«До нас звернулися саме тому, що побачили, наскільки активно ми працюємо, які системи та структури створюємо, а також яке значне міжнародне визнання має наша організація», – каже Ласло Легел.

За його словами, на сьогодні Угорська екуменічна служба загалом надала допомогу 513 тисячам людей, тобто понад пів мільйона осіб отримали від неї певну підтримку. Допомога надавалась у 22 областях України. Одним із головних напрямів стала робота в безпосередній близькості до зони бойових дій. Є соціальний прошарок, представники якого не в змозі або не хочуть залишати регіон. Вони виїжджають кілометрів на 20–50 і збираються в якомусь спільному місці, сподіваючись, що зможуть повернутися. Благодійна організація підтримувала такі тимчасові пункти розміщення.

«Ми допомагали не лише продуктами харчування, але й, наприклад, коли не вистачало холодильників, засобів для приготування їжі або не було відповідних умивальників», – каже Ласло Легел.

Багато проєктів організації отримують міжнародне фінансування. У Києві є, так званий, Гуманітарний фонд України, який проводить грантові програми. І за останній рік Угорська екуменічна служба допомоги виграла чотири з них. Це свідчить про те, що робота організації визнається на міжнародному рівні.

Отже, вона працює за фінансової підтримки не лише уряду Угорщини, але й залучає дуже серйозну міжнародну підтримку. До кінця цього року на благодійні програми буде витрачено загалом 18 мільярдів форинтів, каже Ласло Легел.

Очільник організації також повідомив, що, на жаль, значно зменшилася готовність до пожертвувань. Наприклад, минулого року Гуманітарний фонд України розпоряджався 400 мільйонами євро, а цьогоріч буде не більше 60–70 мільйонів. Зменшення можна відчути і в донорській спільноті.

«Ми сьогодні фактично не отримуємо пожертв на підтримку України. Однак не варто робити висновки з того, що ми бачили певну кількість заможних українців, які проїхали через Угорщину до Західної Європи. Це вузький соціальний прошарок, що живе в дуже хороших умовах, користується хорошим автотранспортом, не має фінансових проблем. Але загальний показник, на жаль, не такий. Ті, хто живе в тяжких умовах, змогли втекти лише на більш мирну територію на заході України чи за 30–50 кілометрів від зони бойових дій. Але в цих людей немає резервів, немає засобів до існування, вони втратили роботу. Є велика кількість українців, які не можуть вижити без міжнародної та угорської допомоги», – наголосив Ласло Легел.

(magyarnemzet.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня