karpat.in.ua

росіяни тікають від мобілізації у Південну Корею

Багато громадян Росії залишає свою країну, здебільшого, через те, щоб уникнути військової служби.  Кількість росіян, які звернулися за притулком до Південної Кореї, у 2023 році зросла в п’ять разів порівняно з попереднім роком. Імміграційна політика Південної Кореї надзвичайно сувора, за останні три десятиліття статус біженця отримало трохи більше 4 тисяч із 103 тисяч бажаючих. 

Згідно із даними влади Південної Кореї, у 2023 році в країні було зареєстровано рекордну кількість російських шукачів притулку. Загалом за захистом звернулося 5750 громадян Росії, що в п’ять разів більше, ніж роком раніше. Таким чином росіяни становили найбільшу частку шукачів притулку в Південній Кореї.

Як повідомили в Управлінні з питань імміграції Південної Кореї, минулого року відомство отримало найбільше заяв про надання притулку за останні 8 років.

Крім росіян, біженці прибули з Казахстану, Китаю та Малайзії. 

За даними CNN, росіяни продовжують прибувати в Південну Корею у великих кількостях і цього року. У січні вони становили найбільшу кількість шукачів притулку в цій країні.

Прохання про надання притулку має бути обґрунтованим, тож найпоширенішою причиною стали релігійні переслідування. За цим ідуть політичні переслідування, а також расова та етнічна дискримінація. Водночас причини переміщення російських біженців Управління з питань імміграції Південної Кореї не розголошує.

Південна Корея має один із найсуворіших імміграційних законів, отримати притулок у країні надзвичайно важко.

За останні 30 років із понад 103 тисяч заявок про надання притулку країна надала статус біженця лише в 4052 випадках.

З початку війни в Україні громадяни РФ тікають не лише до Південної Кореї, а й до інших країн. За останні два роки за кордон виїхали сотні тисяч громадян Росії, здебільшого для уникнення проходження військової служби.

Згідно з даними Прикордонної служби США, з жовтня 2022 року по лютий 2023-го близько 22 тисяч громадян Росії намагалися потрапити в країну через кордон із Мексикою.

(vg.hu)