У Берегові відбувся конкурс виконавців угорської народної пісні

У Берегові відбувся конкурс виконавців угорської народної пісні

14:45 Березень 27, 2024

Життя 2479 6 хвилин

Magyar

Найпрестижніший конкурс виконавців угорської народної пісні «Által mennék én a Tiszán…» цього року відбувся 28-й раз. На захід, організований Закарпатським угорськомовним педагогічним товариством спільно з Мережею будинків народних традицій – Закарпаття, прибули учасники з усіх куточків краю, які виступали перед поважним журі у двох вікових групах у категоріях соло та колектив.

Присутніх привітала представниця організації «Мережа будинків народних традицій – Закарпаття» Еніке Вараді. Зокрема вона повідомила, що конкурс у 1995 році заснував викладач народної музики Людвіг Пал. Його ініціативу з самого початку підтримало Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС). Спершу конкурс проводився в Пийтерфолво, але згодом, з огляду на велику кількість учасників, захід довелося перенести у стіни Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

«Усі, хто нині тут, – уже переможці. Угорська народна пісня не тільки допомагає нам бути щасливішими, адже спів приносить радість, але й надає силу та підтримку, оскільки народні пісні є одним із джерел, які з’єднують нас із нашим корінням», – наголосила, вітаючи присутніх, представниця організації «Мережа будинків народних традицій – Закарпаття» Жужанна Вереш.

Керівниця офісу Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Єва Фодор подякувала членам журі за те, що, попри труднощі, і цього року вирішили взяти участь у роботі конкурсу. Від імені організаторів вона також відзначила велику кількість учасників, які долучилися до заходу.

Відтак розпочався і сам конкурс, що проводився у двох залах. Оцінювало виконавців професійне журі, у складі якого були як закарпатці, так і представники з Угорщини. Зокрема засновник конкурсу – викладач музики, заслужений артист Угорщини Людвіг Пал. У номінації «Вокальний ансамбль» у першій віковій групі змагалися 17 учасників, у номінації «Сольний спів» – 54 виконавці. У другій віковій групі в номінації «Вокальний ансамбль» змагалися 12 колективів, а в категорії «Сольний спів» – 15.

Перед оголошенням результатів усі виступили разом під керівництвом Людвіга Пала. «Конкурс ми присвячуємо і пам’яті Бейли Бартока, тому організовуємо захід щороку напередодні або в річницю з дня його народження. […] Цьогоріч довелося скликати подвійне журі, оскільки дітей потрібно було розділити. Цей конкурс – запорука нашого збереження, адже закарпатські угорці переживають непрості часи», – зазначила, підбиваючи підсумки, очільниця організації «Мережа будинків народних традицій – Закарпаття» Каталін Пал.

Відтак перейшли до оголошення результатів. Цього року вони є такими:

І вікова група, категорія «Сольний спів»

Лара ПюшпекіУжгородський ліцей ім. Габора ДойкоІ місце
Анна ДьоркеМалогеєвецький ліцей ім. Ференца ЕгріІ місце
Ліліана КішВеликодоброньський реформатський ліцейІІ місце
  Сінтія Тодавчич  Вишківська школа ім. Ференца КелчеїІІ місце
Анна ДемешБерегівська фолькмайстерня «Резеда»ІІІ місце
Агнеш БіровДитяча школа мистецтв та творчості угорського народу «Туліпан танода»ІІІ місце
Евеліна ШелкоУжгородська школа мистецтвІІІ місце

І вікова група, категорія «Вокальний ансамбль»

Ансамбль «Намисто» (молодша група)Малогеєвецька хорова школаІ місце
Ансамбль «Жайворонок»Вишківська фолькмайстерня «Резеда»ІІ місце
Ансамбль угорської народної пісні «Естерланц»Ужгородська школа мистецтвІІІ місце

ІІ вікова група, категорія «Сольний спів»

Естер ГоголаДитяча школа мистецтв та творчості угорського народу «Туліпан танода»І місце
Софія ТаренкоБатьовська школа мистецтвІІ місце
Естер ЧірпакШаланківська греко-католицька парафіяІІІ місце

ІІ вікова група, категорія «Вокальний ансамбль»

Ансамбль «Намисто» (старша група)Малогеєвецький ліцей ім. Ференца ЕгріІ місце
Ансамбль «Перлини Закарпаття»Фонд підтримки талантів народної пісні «Перлини Закарпаття»ІІ місце
  Ансамбль збереження народних традицій, ПийтерфолвоДитячий ансамбль збереження народних традиційІІІ місце

Цього року вперше відбулося і вручення педагогічної премії. Відзнаку отримали п’ятеро вчителів: Єлизавета Попович, Рейка Ревес, Ержебет Кокаш, Емеше Попович, Маріанна Дьерке.

У рамках заходу для учасників організували також майстер-клас із рукоділля. Заняття з дітьми, під час якого виготовляли ляльки-мотанки, макраме та вироби з кукурудзяного листя, провели майстрині з Пийтерфолво – Маргаретта Данку, Ріта Надь та Елеонора Кардор. А фольклорний ансамбль «Шодро» забезпечив музичний супровід для танцювального майстер-класу.

(Kőváry/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня