Понад 80% українців вірять в у перемогу, однак терміни стають більш віддаленими

Понад 80% українців вірять в у перемогу, однак терміни стають більш віддаленими

17:06 Квітень 10, 2024

Життя 1086 3 хвилини

Magyar

Станом на кінець березня 83% опитаних вірять у перемогу України у війні з росією. Порівняно з попередніми опитуваннями очікувані терміни стають більш віддаленими.

Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Не вірять у перемогу 11% українців, а 6% вагаються з відповіддю.

Так, за даними останнього опитування, з-поміж тих, хто вірить у перемогу, 22% вважають, що вона відбудеться до кінця цього року, тоді як у лютому-березні 2023 року 50% вважали, що перемога настане до кінця 2023 року.

Ще 34,5% вважають, що вона настане через 1-2 роки (у лютому-березні 2023 року – 26%). Що для цього знадобиться від 3 до 5 років – відповідно 17% і 7%, більш ніж 5 років – відповідно 4% і 1%, що перемога відбудеться “навряд чи за мого життя” – відповідно 0,8% і 0,4%.

Більше стало тих, хто не знає, коли саме можна очікувати на перемогу (відповідно 21% і 15%).

Стосовно того, що можна вважати перемогою, відносна більшість (45,5%) тих, хто вірить у перемогу, відповідають, що перемогою можна буде вважати вигнання російських військ з усієї території України та відновлення кордонів станом на січень 2014 року.

Ще 23% вважатимуть перемогою знищення російської армії та сприяння повстанню/розпаду всередині росії. 11% вважатимуть перемогою відновлення статус-кво станом на 23 лютого 2022 року, 9% – вигнання російських військ з усієї території України, окрім окупованого Криму, а 6% – припинення війни, навіть якщо російська армія залишиться на територіях, які були захоплені внаслідок повномасштабного вторгнення (після 24 лютого 2022 року).

Опитування було проведене Центром Разумкова з 21 по 27 березня 2024 року серед 2020 респондентів на території, підконтрольній уряду України. Опитування було проведено в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня