В Україні один з найнижчих рівнів народжуваності у світі – дослідження

В Україні один з найнижчих рівнів народжуваності у світі – дослідження

17:33 Квітень 11, 2024

Життя 715 2 хвилини

Magyar

Україна залишається однією з країн із найнижчою народжуваністю у світі. До повномасштабної війни, у 2021 році, коефіцієнт народжуваності становив 1,16 – це нижче за норму природного відтворення (2,1–2,2), а також суттєво нижче за локальний максимум у 2012 році (1,53).

Про це йдеться у дослідженні видання Texty.

Наразі точну цифру коефіцієнта народжуваності підрахувати вкрай складно. Але, за оцінками, вона може становити 0,8-0,9.

Нижче коефіцієнт тільки у Гонконгу (0,77) та Південній Кореї (0,72). У Європейському Союзі середній коефіцієнт народжуваності становить 1,46, а у світі – 2,3.

Минулого року в Україні народилося 187 тисяч дітей — це найнижчий показник за всю історію спостережень, навіть із урахуванням дітей, які могли бути народжені за кордоном та на тимчасово окупованих територіях.

Як пише видання, якщо врахувати історичні оцінки населення України та чисельності новонароджених на 1000 жителів (50-51 у XVIII-XIX століттях проти 6 у 2023 році) можна припустити, що так мало дітей на території України не народжувалося щонайменше 300 років. Наприклад, навіть у 1719 році, коли населення в сучасних кордонах оцінювалося лише у 5,7 млн, кількість народжень оцінювалася у близько 280 тис. осіб.

Наразі точна чисельність населення України невідома. За оцінками, вона може становити близько 40 млн з урахуванням українців за кордоном і на окупованих територіях.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня