У Франції уряд просуває закон «про кінець життя»

У Франції уряд просуває закон «про кінець життя»

10:19 Квітень 12, 2024

Життя 652 3 хвилини

Magyar

Французький уряд просуває законопроєкт, що легалізує асистоване самогубство для невиліковно хворих пацієнтів на суворих умовах.

Законопроєкт про право на добровільний відхід із життя планується легалізувати у Франції. Йдеться про надання хворим громадянам Франції права “просити про медичний супровід під час відходу з життя”, але за суворо визначених умов. Про це пише AFP і France Bleu.

Франція робить нову спробу законодавчо узаконити евтаназію. У середу кабінет міністрів обговорив відповідну законодавчу пропозицію, за якої допомога в самогубстві має бути дозволена за дотримання суворих умов. Терміни “евтаназія” і “сприяння самогубству” в тексті не зустрічаються.

Процедури для медичних установ поки що не прописані детально. Але уряд визначив, що допомога в разі самогубства може бути надана тільки за наявності безлічі умов.

Пацієнт повинен бути повнолітнім і мати французьке громадянство або принаймні проживати в країні протягом тривалого часу.

Також зазначено, що пацієнт повинен перебувати в здоровому глузді і твердій пам’яті, повинен бути в змозі повністю висловити свої бажання. Пацієнти з хворобою Альцгеймера або іншими деменціями виключаються.

Страждання пацієнта мають бути такими, що “не піддаються” лікуванню або є “нестерпними”. Слід зауважити, що до нового тексту включено “психологічні”, а не лише “фізичні” страждання, як колись зазначалося в попередній версії законопроєкту.

Якщо людина зберігає свій вибір, лікар має запросити думку щонайменше двох осіб: фахівця з відповідної патології, який не знає пацієнта, та особу, яка не є лікарем і яка, за бажанням, буде супроводжувати пацієнта. У першого лікаря буде 15 днів, щоб ухвалити рішення. Рішення ухвалюватиме тільки лікар, без “колегіальної” процедури, про яку Еммануель Макрон оголосив у березні.

Асоціація “Померти з гідністю” привітала запропонований законопроєкт як “перший крок до нового закону”. Конференція єпископів, яка раніше звинувачувала уряд Франції в “промиванні очей”, призначила чотирьох єпископів, які представлятимуть позицію Католицької Церкви з цього питання в публічних дебатах.

Деякі літні люди настільки бояться бути тягарем для інших, що можуть сказати собі: “Можливо, це вихід”

– сказав єпископ Франції Еммануель Гобільярд.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня