У МВС запевняють, що жодного випадку контрабанди зброї з України не зафіксовано

У МВС запевняють, що жодного випадку контрабанди зброї з України не зафіксовано

16:13 Квітень 18, 2024

Життя 963 3 хвилини

Magyar

Не зафіксовано жодного випадку контрабанди зброї за межі України.

Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

Вона розповіла про зустріч на Європейському поліцейському конгресі з керівним директором і командувачем цивільними операціями ЄС у Європейській службі зовнішніх справ Стефаном Томатом.

“На сьогодні не зафіксовано жодного випадку контрабанди зброї за межі України. Разом з тим маємо враховувати такі ризики”, – написала Павліченко.

Вона зазначила, що МВС планує продовжувати співпрацю й обмін інформацією щодо цього з агенціями ЄС та країнами-членами Євросоюзу.

“Наразі з партнерами напрацьовуємо спільний план дій запобігання і протидії незаконному обігу зброї, який має посилити підрозділи системи МВС реагувати на такі ризики, – додала Павліченко.

Сторони під час зустрічі обговорили і питання адаптації українського законодавства до вимог ЄС.

“Цей напрямок є важливим як для МВС, так і для країни в цілому. Маємо позитивну динаміку в цьому процесі. Значна частина законів уже пройшла адаптацію, зокрема, за підтримки EUAM Ukraine. Попереду залишається немалий обсяг роботи і в цьому питанні розраховуємо на експерту підтримку місії”, – поінформувала заступниця міністра.

Павліченко і Томат обговорили і створення та функціонування Координаційного центру інтегрованого управління кордоном в Україні.

За її словами, такий центр передбачає залучення 12 суб’єктів управління кордонами для здійснення ефективного моніторингу ситуації на кордоні, проведення аналізу ризиків та посилення комунікаційних спроможностей.

“Впровадження інтегрованого принципу є одним зі стандартів Європейського Союзу. Разом з тим плануємо посилення Державної прикордонної служби України на прикордонних смугах і пунктах пропуску. Це допоможе зміцнити їх спроможності захищати рубежі нашої держави, а в майбутньому – зовнішніх кордонів ЄС”, – пояснила вона. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня