ЄС підтримує подорожі людей з особливими потребами за допомогою системи міжнародних карток

ЄС підтримує подорожі людей з особливими потребами за допомогою системи міжнародних карток

12:34 Квітень 22, 2024

Життя 617 5 хвилин

Magyar

Вільне пересування та проживання в межах Європейського Союзу є фундаментальним правом європейських громадян. Однак для багатьох людей з особливими потребами це лише теорія реальність зовсім інша. Репортер Euronews Пол Хекетт дослідив згадану проблему на практиці.

Наступний епізод програми Real Economy був знятий у Любляні та Брюсселі, щоб з’ясувати, як ЄС планує вплинути на свободу пересування людей з особливими потребами – цього разу за допомогою нормативного регулювання. Як нові картки полегшать подорожі? Чи зменшать вони нерівність і чи існують перешкоди на цьому шляху?

Визнання особливих потреб у всьому Євросоюзі

Посвідчення особи з інвалідністю та паркувальні картки ЄС нададуть іноземцям такі ж права, як і місцевим жителям.

Наразі громадські організації, що представляють їхні інтереси, готуються до розширення ініціативи і пропонують об’єднати дві картки в одну.

За оцінками, у 2022 році в ЄС 101 мільйон людей у віці 16 років і старших мали ті чи інші особливі потреби, тобто чверть від загальної кількості населення цієї вікової категорії.

Картка ЄС для осіб з інвалідністю не лише надає вільний доступ до культурних та спортивних закладів, але й означає, що не потрібно платити за транспортні послуги. Щоб уникнути плутанини та шахрайства, ці картки будуть стандартизовані й матимуть спільний дизайн.

Як тільки постачальник послуг, наприклад галерея або музей, приєднається до системи, усі власники карток у всіх країнах-учасницях отримають доступ до нової послуги.

Трохи більше чверті молодого та дорослого населення Європейського Союзу мають певні фізичні або психічні особливості. Лідери ЄС сподіваються, що стандартизація полегшить їхні подорожі та пересування.

Якщо ви перебуваєте за кордоном протягом тривалого періоду в Європейському Союзі, вам доведеться пройти ту саму експертизу, що й у своїй рідній країні.

За словами Янніса Вардакастаніса, президента Європейського форуму інвалідів, картки усувають деякі бар’єри для подорожей, але більше не дозволяють людям реалізувати своє право на пересування, навчання або навіть роботу за кордоном. Якщо вони залишаються за кордоном на довший період у Європейському Союзі, то повинні пройти ту ж експертизу, яка вже була проведена органами влади в їхній країні.

«Можна сказати, що наша інвалідність як факт не подорожує з нами», – зазначив Янніс Вардакастаніс, президент Європейського форуму інвалідів.

Мине близько 3,5 року, перш ніж згадані картки стануть доступними в усіх країнах – членах ЄС. Комісарка Євросоюзу з питань рівності Хелена Даллі вважає цю схему великим кроком уперед і значною допомогою для соціальної інтеграції людей з особливими потребами. Вона погоджується, що попереду ще багато роботи, але, за її словами, важливо те, що з цією карткою всі права, які має людина з особливими потребами в країні, будуть доступні всім громадянам ЄС з особливими потребами, які відвідують цю країну, хоча й на обмежений період.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня