Німеччина хоче повернути обов'язкову військову службу

Німеччина хоче повернути обов'язкову військову службу

15:43 Травень 13, 2024

Життя 788 2 хвилини

Magyar

Міністерство оборони Німеччини на початку червня планує оголосити свої плани щодо збільшення чисельності армії. Два з трьох планів включають введення в тій чи іншій формі призову, повідомляє The Telegraph. У 2011 році в Німеччині скасували обов’язкову військову службу в мирний час.

Одна з пропозицій передбачає 1 рік обов’язкової військової служби як для 18-річних хлопців, так і для дівчат. Раніше призову підлягали лише чоловіки. Для зміни такого пункту знадобиться внести поправку до Конституції Німеччини. За словами представників міністерства, цей варіант наразі має найвищу соціальну підтримку.

Другий план передбачає призов лише 18-річних хлопців, і то не всіх: кандидати на військову службу заповнюватимуть онлайн-анкету, на основі якої потім відбуватиметься відбір.

Такий захід стане «сигналом» як союзникам країни, так і ворогам, повідомляє видання.

Третій варіант не передбачає обов’язковий призов, а лише залучення до армії більшої кількості людей шляхом активізації призовних кампаній. За даними видання, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, який за кількома показниками є найпопулярнішим політиком країни, виступає проти такого рішення.

Чисельність німецької армії зараз становить близько 180 тисяч, а число військових прагнуть збільшити до понад 200 тисяч.

hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня