Третина обміняних українських полонених вважалися зниклими безвістиґ

Третина обміняних українських полонених вважалися зниклими безвістиґ

11:39 Травень 15, 2024

Життя 311 4 хвилини

Україна шукає різні шляхи визволення своїх громадян з російського полону, однак РФ чинить усілякі перешкоди.

За час повномасштабної війни Україні вдалося визволити з російського полону 3135 людей, приблизно третина з них були зареєстровані як зниклі безвісти. Про це повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко під час зустрічі зі ЗМІ у Відні, передає Укрінформ.

“До 24 лютого 2022 року, початку повномасштабного вторгнення РФ, у нас було зареєстровано офіційно близько трьохсот військовополонених та зниклих безвісти. І на той час нам здавалося, що це – дуже велика цифра. Зараз кількість зниклих безвісти, а також військовополонених збільшилася драматично”, – сказав Яценко.

Координаційний штаб діє з березня 2022 року, відтоді було проведено 51 обмін полоненими.

“З російського полону було визволено 3135 осіб, серед них – 147 цивільних. Я наголошую, що приблизно третина з цієї загальної цифри були зареєстровані як зниклі безвісти”, – уточнив Яценко.

Він наголосив, що Україна шукає різні шляхи визволення наших людей з російського полону, однак РФ чинить усілякі перешкоди.

“На відміну від РФ, ми створили особливий проєкт для членів сімей росіян, які шукають своїх рідних серед зниклих безвісти в Україні. Він називається “Я хочу знайти”. Україна як європейська держава показує, що дотримується своїх зобов’язань щодо міжнародного гуманітарного права, зокрема, положень Третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими”, – сказав представник Коордштабу.

Україна закликає Російську Федерацію створити такі самі умови для українських військовополонених та цивільних заручників, які утримуються у в’язницях РФ або на тимчасово окупованих територіях, але Росія не ділиться з Україною жодною інформацією щодо полонених, хоч Україна як правова держава передала до РФ повний список російських військовополонених.

“І особлива проблема у перемовинах стосується повернення українських цивільних. Тому що цивільні особи, за визначенням, не є військовополоненими й не можуть бути обмінені на військовополонених. Взагалі, Росія не має жодних підстав, аби незаконно позбавляти волі українських цивільних. Але ми знаємо, що у російському де-факто полоні перебуває близько 1600 цивільних, тобто людей, які не мали жодних військових посад”, – додав представник Коордштабу.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня