Єврокомісія відкрила провадження проти Meta щодо захисту прав неповнолітніх у Facebook й Instagram

Єврокомісія відкрила провадження проти Meta щодо захисту прав неповнолітніх у Facebook й Instagram

15:56 Травень 16, 2024

Життя 1229 3 хвилини

Magyar

Європейська комісія розпочала розслідування щодо того, чи порушили Facebook та Instagram компанії Meta Закон про цифрові послуги, не захистивши неповнолітніх від алгоритмів, що викликають залежність, неприйнятного контенту та порушень приватності.

У четвер, 16 травня, Єврокомісія відкрила офіційне провадження, щоб оцінити чи порушувала компанія Meta, яка є власником соцмереж Facebook і Instagram, порушила Закон про цифрові послуги (DSA) щодо неповнолітніх. Про це йдеться у заяві Єврокомісії.

В ЄС стурбовані тим, що алгоритми Facebook та Instagram можуть стимулювати поведінкові залежності у дітей, а також створювати так звані “ефекти кролячої нори”. Крім того, Комісія також стурбована методами гарантії віку та перевірки, які впроваджує Meta.

Поточне провадження стосується таких сфер:

Дотримання компанією Meta зобов’язань DSA щодо оцінки та зменшення ризиків, спричинених дизайном онлайн-інтерфейсів Facebook та Instagram, який може використовувати слабкі сторони та недосвідченість неповнолітніх і спричиняти звикання та/або посилювати так званий ефект «кролячої нори».

Відповідність Meta вимогам DSA щодо пом’якшувальних заходів для запобігання доступу неповнолітніх до неприйнятного вмісту, зокрема інструментів перевірки віку, які використовує Meta, які можуть бути нерозумними, пропорційними та ефективними.

Дотримання компанією Meta зобов’язань DSA щодо введення відповідних і пропорційних заходів для забезпечення високого рівня конфіденційності, безпеки та безпеки для неповнолітніх, зокрема щодо налаштувань конфіденційності за замовчуванням для неповнолітніх у рамках розробки та функціонування їх систем рекомендацій.

Зазначається, що Єврокомісія в першочерговому порядку проведе поглиблене розслідування та продовжить збирати докази, наприклад, надсилаючи додаткові запити на інформацію, проводячи інтерв’ю чи перевірки.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня