Мобілізація ув’язнених: у Мін’юсті назвали число тих, хто вже подав заяву

Мобілізація ув’язнених: у Мін’юсті назвали число тих, хто вже подав заяву

18:37 Травень 21, 2024

Життя 712 3 хвилини

Magyar

Вже понад 3 тисячі ув’язнених подали заяви на умовно-дострокове звільнення, аби замість відбування покарання у в’язниці піти захищати Україну від російських загарбників. Таку цифру назвала заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

«Це понад три тисячі людей. Ми так і прогнозували до прийняття цього закону. Не можна говорити, що всі 20 тисяч людей, про які ми зазначали як потенціал, приєднаються. Тому що при попередніх опитуваннях близько 4,5 тисяч виявили бажання. Зараз ця цифра буде коливатися», – заявила Висоцька в ефірі телемарафону.

За її словами, у Міністерстві юстиції розуміли, що серед засуджених будуть ті, хто захоче піти воювати. Однак разом з тим уу відомстві усвідомлювали, що закон обмежить ті чи інші категорії, тому не всі бажаючі зможуть потрапити на фронт.

Крім того, як зазначила Висоцька, засуджених, які хочуть укласти контракт із ЗСУ перевіряють військово-лікарські комісії. А в ув’язнених своєю чергою можуть бути суспільно-небезпечні хвороби, які виключать потрапляння на фронт.

«І тому коли ми говоримо великі цифри – про 20 тисяч, це дуже теоретичний потенціал. Реально це 4-5 тисяч. Але ми зрозуміли, що і 4-5 тисяч замотивованих людей, у яких є бажання умовно-достроково звільнитися за умови укладення контракту – це допомога для Збройних Сил», – зазначила Висоцька.

За словами заступниця міністра юстиції, визначальним у законі про мобілізацію засуджених є бажання ув’язненого та його мотивація піти воювати.

«Тому коли ми говоримо про цифри, про кількість засуджених, які хотіли б приєднатися, це лише попередні дані. Все покаже практика», – додала Висоцька.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня