Дали лише 30 днів. Українців за кордоном зобов'язали повернутися та стати на облік у ТЦК

Дали лише 30 днів. Українців за кордоном зобов'язали повернутися та стати на облік у ТЦК

19:34 Травень 21, 2024

Життя 1768 2 хвилини

Magyar

Кабінет міністрів зобов’язав українців за кордоном особисто стати на військовий облік у територіальних центрах комплектування (ТЦК). Фактично їм треба повернутись і зробити це до 16 червня.

Про це йдеться у постанові №563.

Порядок організації та ведення військового обліку доповнили такими нормами.

Українці призовного віку з 18 до 60 років мають протягом 60 днів уточнити персональні дані у територіальному центрі комплектування (ТЦК) або через Центри адмінпослуг та електронний кабінет (додаток “Резерв+”). До 16 липня включно.

При цьому громадяни України, які знімалися з військового обліку у зв’язку з виїздом з країни більше ніж на три місяці, зобов’язані протягом 30 днів з набрання чинності постановою № 563 від 16 травня стати на військовий облік.

Згідно з документом, зробити це можна через особисте прибуття до ТЦК на вибір. Тобто приїхати в Україну та стати на облік до 16 червня.

Таким чином, українські військовозобов’язані чоловіки та жінки (медики та фармацевти) за кордоном підлягають обліку на тих самих принципах, як і ті, хто перебуває в країні.

“Військовий облік громадян України, які постійно чи тимчасово перебувають за кордоном, здійснюється районними (міськими) ТЦК, органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів на загальних засадах”, – йдеться у постанові.

Норма не застосовується до працівників дипломатичних установ.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня