«Резерв+» та ЦНАП: на Закарпатті розповіли, як військовозобов'язаним оновити дані

«Резерв+» та ЦНАП: на Закарпатті розповіли, як військовозобов'язаним оновити дані

20:06 Травень 23, 2024

Життя 798 4 хвилини

Magyar

18 травня Міністерство оборони України запустило мобільний застосунок  «Резерв+». Тож у військовозобов’язаних з’явилося ще два варіанти оновлення даних – через мобільний додаток та ЦНАП. Про це йшлося під час брифінгу в Закарпатській ОВА.

«Резерв+» створений для оновлення військово-облікових даних українських чоловіків віком від 18 до 60 років. Тепер замість того, щоб іти до територіального центру комплектування (ТЦК), вони можуть актуалізувати свої дані онлайн.

– Це досить зручно та швидко, але це тільки оновити дані, це не означає, що ви тут можете пройти ВЛК чи отримати штрихкод. За цим ви все ж таки мусите звернутися до центру комплектування. Це стосується тих людей, які виїжджають за кордон, або хочуть пройти комісію. Реєстрація досить проста  за допомогою банкінгу, буквально 5 хв і ви можете оновити свої дані. Далі підтягнуться ваші дані з державного реєстру військовозобов’язаних «Оберіг». Для цього вам потрібно внести ваш номер телефону, ваш паспорт і ви можете оновити свої дані, – розповів заступник голови Закарпатської ОВА Олександр Пацкан.

Також оновити свої дані військовозобов’язані громадяни можуть у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах). Для цього з собою потрібно мати паспорт громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків та мобільний телефон. 

Щоправда, станом на 23 травня не всі адміністратори мають доступ до військово-облікових даних. 

– Загалом я подала 336 адміністраторів у Закарпатській області. Є чотири ЦНАПи, які на жаль не мають доступу. До прикладу, Ужгородський ЦНАП вже видав 80 витягів, щодо оновлення даних,  Великий Бичків – 50, Берегове – 20, – розповідає Христина Мацко,  начальниця відділу адміністративних послуг, аналітики та цифрової взаємодії управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Закарпатської ОВА. – Великого напливу зараз немає. Утім ми готуємося до того, що можливо у липні буде багато бажаючих оновити дані. Щоправда, у ЦНАПах можна отримати тільки витяг. Це не замінює походу до ТЦК. Чимало випадків у нас є, що людина перебуває у розшуку. Хочу наголосити, що адміністратори ЦНАПу не несуть відповідальність, що витягує реєстр даних.

Для оновлення даних через ЦНАП військовозобов’язані мають надати актуальні дані про себе та підтвердити їх. Відтак адміністратор вносить до електронної системи цю інформацію, і вона автоматично підтягується в реєстр «Оберіг». Відтак заявник отримує витяг з печаткою та підписом адміністратора ЦНАПу про актуалізацію даних.

Христина БІКЛЯН

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня