Париж позбудеться всіх, хто «псуватиме картинку» Олімпіади

Париж позбудеться всіх, хто «псуватиме картинку» Олімпіади

13:23 Червень 6, 2024

Життя 654 5 хвилин

Magyar

Париж наслідує приклад міст, які приймають Олімпійські ігри, і позбавляється від мігрантів, бездомних і секс-працівників, щоб не псувати вуличний пейзаж під час Олімпіади, йдеться у спільному звіті близько вісімдесяти благодійних організацій.

«Ми сподівалися, що зараз буде інакше, і вносили пропозиції заради цього. Однак наразі можна сказати, що Паризька Олімпіада 2024 року нічим не відрізнятиметься від попередніх і повністю виключить найбільш вразливі прошарки населення», – цитує звіт сайт France24.

Благодійні організації стежили в першу чергу за операціями французької поліції. За їхніми даними, цього року було проведено 26 операцій з ліквідації таборів мігрантів – майже стільки ж, скільки загалом у 2022 році.

Бездомних вивозять за межі столиці

З квітня минулого року було очищено загалом десять локацій, які використовували мігранти. Зокрема, будівлю колишнього заводу поблизу Олімпійського селища, де знайшли притулок 1967 осіб.

Минулого року загалом було перевезено шість тисяч осіб, дві третини з них – за межі Парижу. Уряд і поліція стверджують, що це не пов’язано з Олімпіадою і що насправді мета полягає в полегшенні житлової кризи в столиці.

«Цей аргумент і досі був слабким, а тепер уже зовсім не переконливий», — йдеться у звіті.

Облави, затримання, видворення

У північній частині столиці та в Венсенні, що межує з Парижем, де працює багато секс-працівників, поліцейські перевірки, рейди та затримання останнім часом стали більш інтенсивними, десятки людей були видворені.

«Цього літа Париж і його околиці будуть такими, якими їх хоче бачити влада: стерильне світле місто, де не видно бідності, чисті вулиці і парки, немає жебраків, наркоманів і секс-працівників», – йдеться у звіті.

Благодійні організації, які беруть участь у роботі, створили групу під назвою «Друга сторона медалі». До неї входять такі відомі організації як «Medecins du Monde» (Лікарі світу), «Армія порятунку» та «Contre La Faim» (Акція проти голоду). Вони організовували акції протесту, які привернули увагу ЗМІ, їхню роботу підтримує Балакрішнан Раджагопал, спеціальний доповідач ООН з питань права на достойне житло.

«Виселення з метою прикрасити Париж перед Олімпійськими іграми, – це те, що робили Китай, Індія та багато інших країн задовго до цієї події. Чим Франція може це виправдати?», – йдеться у дописі спецдоповідача ООН на платформі Х.

Олімпіада – це не заклинання

Оргкомітет Олімпіади на свій захист заявив, що він не несе відповідальності за дії поліції. Начальник регіональної поліції відповідає за поліцію та безпеку, і він стверджує, що благодійні організації відірвані від реальності.

«Вони хочуть, щоб Олімпіада була чарівним словом, заклинанням, яке дозволить вирішити всі проблеми французького суспільства. Але ми знаємо, під яким тиском Паризький регіон з точки зору притулків і соціального житла», – повідомив Крістоф Ноель дю Пайра інформаційному агентству AFP.

На цьому ж питанні наголосив і мер передмістя Сена-Сен-Дені, яке прийме учасників та уболівальників кількох олімпійських змагань.

«Я би хотіла, щоби це привернуло увагу, що притулки у паризькому регіоні переповнені, і нам потрібно більше місць», – підкреслив Стефан Трусс.

vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня