В інтересах росії: у Міненерго відреагували на статтю FT щодо української енергетики

В інтересах росії: у Міненерго відреагували на статтю FT щодо української енергетики

17:18 Червень 6, 2024

Життя 841 3 хвилини

Magyar

У Міністерстві енергетики України назвали дезінформацією та інформаційно-психологічною операцією в інтересах Росії статтю у виданні Financial Times, де йдеться про назрівання катастрофи в українській енергетиці.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал Міністерства енергетики України.

Зазначається, що резонансна публікація має ознаки інформаційно-психологічної операції, носить маніпулятивний характер та просуває наративи ворога.

Так, наводяться посилання на анонімні джерела в українському уряді. Це ставить під сумнів достовірність наданої інформації, адже вона не підтверджена офіційними джерелами.

„Аудиторія має розуміти, що посилання на анонімні джерела без конкретних підтверджень не є надійною інформацією, а висновки можуть бути маніпулятивними. Наприклад, неназваний представник української влади у статті стверджує, що „ми повинні готуватися до життя в холоді і темряві”. Це твердження спрямоване на поширення страху та паніки серед населення”, – йдеться у публікації.

Крім того, за даними Міненерго, у статті міститься неправдива інформація, що подається як факт.

Зокрема констатується, що 31 травня було ухвалене рішення про подвійне зростання тарифів на електроенергію для населення. У відомстві назвали це твердження „відвертою брехнею і маніпуляцією”, адже розмір тарифу збільшився на 63% та „є велика різниця між 60 та 100%”.

„Щоб надати матеріалу видимість достовірності, у статті змішуються правдиві і фальшиві дані та містяться апелювання до емоцій читача”, – повідомляє Міненерго.

У відомстві зазначили, що наразі в українському інформаційному просторі суттєво зросла кількість інформаційних вкидів, пов’язаних з темою енергетики, які мають ознаки ІПСО та спрямовані на створення соціальної напруги, залякування українців і формування недовіри до дій влади у складний період.

Відомство просить не поширювати неправдиві наративи і дезінформацію, підігруючи ворогу, не спекулювати на чутливій для суспільства темі й довіряти лише офіційним джерелам інформації.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня