У світі різко зросла кількість вимушено переміщених осіб - ООН

У світі різко зросла кількість вимушено переміщених осіб - ООН

18:48 Червень 13, 2024

Життя 823 3 хвилини

Magyar

Порівняно з кінцем 2022 року кількість вимушено переміщених осіб зросла на 8%, що еквівалентно 8,8 млн людей.

Внаслідок війн, зміни клімату, насильства та переслідування у світі кількість вимушено переміщених осіб зросла на 8%. Про це йдеться у звіті Управління ООН у справах біженців.

Наприкінці 2023 року приблизно 117,3 млн людей по всьому світу були вимушено переміщені. За оцінками ООН, вимушене переміщення людей продовжувало збільшуватися протягом перших чотирьох місяців 2024 року і до кінця квітня мало перевищити 120 млн.

Порівняно з кінцем 2022 року станом на кінець минулого року кількість вимушено переміщених осіб зросла на 8%, що еквівалентно 8,8 млн людей, і продовжує зростати щороку вже упродовж останніх 12 років.

Так, кожна 69-та людина, або 1,5% від всього населення світу, зараз є вимушено переміщеною. Це вдвічі більше, аніж 10 років тому.

Також за рік кількість біженців у світі зросла на 7% і сягнула 43,4 млн осіб. Десятиріччя тому кількість біженців була більш ніж утричі меншою.

Найбільша частка біженців припадає на Афганістан та Сирію (по 6,4 млн осіб у кожній), Венесуелу (6,1 млн осіб) та Україну (6 млн осіб).

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) становлять 58% від усіх вимушено переміщених осіб у світі. Наприкінці 2023 року 68,3 млн людей залишалися внутрішньо переміщеними особами через конфлікти і насильство. Рекордна кількість ВПО була зафіксована у Судані, Сирії та Демократичній Республіці Конго.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня