Так багато конфліктів у ​​світі не було з часів Другої світової війни

Так багато конфліктів у ​​світі не було з часів Другої світової війни

14:15 Червень 14, 2024

Життя 629 3 хвилини

Magyar

Телемережа Al Jazeera повідомила про випуск Глобального індексу миру за 2024 рік, який щорічно готує австралійський Інститут економіки та миру (IEP). У доповіді наголошується, що світ стоїть на роздоріжжі, кількість конфліктів у всьому світі досягла 56, найбільшого показника з часів Другої світової війни.

Рівень миру в 2024 році погіршився в 97 країнах світу, що є найвищим показником з моменту складання першого звіту в 2008 році. При цьому насильство стало більш масштабним і відбувається на міжнародному рівні: 92 країни беруть участь у конфліктах за межами своїх кордонів, що також є найбільшим показником із моменту першого видання Індексу миру.

«За останнє десятиліття рівень миру знизився в дев’яти. Ми є свідками рекордної кількості конфліктів, зростання мілітаризації та міжнародної стратегічної конкуренції», – зазначає Стів Кіллелі, засновник і виконавчий директор IEP.

У той час як сім із 10 найбільш миролюбних країн розташовані в Європі, 23 із 36 країн регіону погіршили свій показник в індексі миролюбності. Згідно зі звітом, мілітаризація зросла в 91 країні, змінивши тенденцію попередніх 15 років.

За перші чотири місяці 2024 року в результаті глобальних конфліктів загинуло 47 тисяч людей, і якщо так триватиме і надалі, то в результаті цей рік може стати рекордним щодо кількості загиблих внаслідок конфліктів з часів геноциду в Руанді 1994 року.

Для порівняння, у 2023 році внаслідок конфліктів загинули 162 тисячі осіб, що є другим найбільшим показником за останні 30 років.

Близько три чверті смертей припали на війну в Україні та Газі, де за вісім місяців загинуло понад 37 тисяч людей.

У звіті також ідеться про економічні втрати від конфліктів. Україна мала один із найвищих показників у цьому плані у 2023 році – 68,6 відсотка ВВП країни.

За підсумками вищезазначеного індексу в 2023 році Угорщина була 14-ою у списку найбільш миролюбних країн у світі й піднялася на чотири позиції порівняно з попереднім роком.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня