У Берегові підбили підсумки творчого конкурсу

У Берегові підбили підсумки творчого конкурсу

15:38 Червень 22, 2024

Життя 773 4 хвилини

Magyar

Підсумки конкурсу малюнків та есе «Коли майорять прапори…», який цьогоріч провели вже вдесяте, підбили в Берегівській філії навчального центру Mathias Corvinus Collegium.

Керівниця центру Беата Добша у вітальній промові наголосила, що цей захід є важливим для закарпатської угорської громади, адже спільне завдання угорців краю – зберігати й передавати наступним поколінням національні традиції та культуру. Роботи учасників конкурсу не лише мають мистецьку цінність, але й символізують єдність, силу спільноти та зміцнення національної ідентичності.

Керівник Консульства Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар, вітаючи присутніх, коротко розповів про історію Дня угорського прапора та герба. Під час виступу він наголосив, що учасники та переможці конкурсу малюнків несуть певний меседж, адже виражають у своїх творчих роботах те, що не можуть передати словами.

Директор Закарпатського обласного художнього музею ім. Йосипа Бокшая, художник Франциск Ерфан, який був членом журі, під час виступу наголосив, що найважливіше завдання виставки кращих малюнків – об’єднати тих, хто залишається в краї, показати їхню національну належність.

«Важливим уроком для нас є ​​те, що не тільки Угорщина може робити щось для угорців. Гарні ідеї не обов’язково мають надходити лише з Будапешта. Адже громадяни Угорщини також можуть багато чого навчитися, почерпнути з культури та середовища закордонних угорських громад. Роботи, які ми виставили тут, у Берегівській філії навчального центру МСС, показують патріотизм, відданість національній ідентичності дітей, закарпатських угорців, що може бути зразком для громадян Угорщини. Оглянувши представлені малюнки, ми маємо змогу переконатися, що збереження угорською дитиною своєї національної ідентичності не спрямоване проти когось, а навпаки, становить особливу цінність для всіх», – наголосив, виступаючи перед присутніми, заступник голови Національного інституту стратегічних досліджень Угорщини Мартон Петі.

У рамках заходу відбулося вручення стипендії Фонду Петнегазі доцентці кафедри історії та суспільних наук Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, дослідниці Маріанні Марусинець.

Давід Петнегазі, голова Фонду, повідомив, що їхня установа була заснована п’ять років тому задля підтримки обдарованої угорської молоді Карпатського басейну, збереження культурних традицій та цінностей. За його словами, у Берегівській філії навчального центру МСС представники Фонду знайшли чудових партнерів, чиї особистісні якості та праця є серйозною гарантією виховання відмінних студентів. Для них особливо важливо, що стипендію отримала перспективна молода дослідниця, якій хочуть допомогти в подальшому зростанні.

Насамкінець Естер Ґоґола виконала в’язанку народних пісень, підкресливши атмосферу заходу.

D. A./Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня