Як уникнути «аквапланування» вашого авто

Як уникнути «аквапланування» вашого авто

09:33 Червень 25, 2020

Життя 7074 5 хвилин

Magyar

Мабуть, останніми тижнями погода намагається компенсувати весняні опади, виплескуючи весь надлишок дощу за кілька днів. Власники авто не надто радіють цьому; в таких випадках на авто пересідає більше людей, видимість стає гіршою і спостерігається підступне явище аквапланування.

Що ж таке аквапланування?

Аквапланування (також гідропланування) – це таке явище, коли шини на мокрих дорожніх умовах втрачають контакт із дорогою через осілий шар води між ними. Шини в цій ситуації не можуть досить швидко видалити надлишок води, яка накопичується в них, тому транспортний засіб втрачає контакт із поверхнею, що призводить до втрати контролю з боку водія автомобіля.

Де може статися аквапланування?

Згідно зі статистикою, найчастіше це явище зустрічається на автомагістралях, але через канави, поганий дренаж дороги, нерівні поверхні та невеликі ухили в умовах сильного дощу воно може виникнути де завгодно.

На якій швидкості виникає гідропланування?

Виникнення цього явища залежить від кількості води, типу шин та інших зовнішніх умов; але при швидкості 80 км / год трапляється рідше, ніж при 140 км / год.

Як поводять себе шини під час аквапланування? І що ми можемо зробити?

Профілі на протекторі шини використовуються для відведення води. Решта протектора шини прилипає до дороги. Якщо профіль шини менший 4 мм, трапляється, що для відведення води не вистачає місця, і машина просто починає “плавати” на воді (глибина протектора 3 мм зазвичай забезпечує захист у випадку літніх шин.) Однак у випадку зимових шин вона повинна бути не менше 4 міліметрів.

Ширина шин: чим ширше шина, тим більше води їй потрібно витісняти. Тиск у шинах: чим нижчий тиск у шинах, тим більша небезпека. Це трапляється через те, що шина збільшується і стає ширшою. Дослідження показали, що вага автомобіля має лише невеликий вплив на аквапланування. Що може допомогти: регулювання тиску у шинах до тимчасово збільшеного навантаження!

Як поводитися під час аквапланування?

Некеровано ковзаючий автомобіль – це жахіття кожного водія. У подібні моменти рефлекси працюють більш сильно, ніж свідомі команди. Але є деякі правила, дотримуючись яких ми можемо контролювати ситуацію:

  • По-перше, не панікувати! Різкі маневри можуть тільки погіршити ситуацію. Аквапланування – це ніби автомобіль плаває в повітрі. Якщо під час цього процесу почати крутити кермо, авто за лічені долі секунди «приземлиться» та спробує виконати бажаний маневр: тобто поворот, та скине нас убік.
  • Те саме стосується гальмування: повільно і обережно, в жодному разі не гальмуйте різко!
  • Тримайте кермо обома руками!
  • Плавно зніміть ногу з газу і обережно натисніть на педаль гальма.
  • Тримайте ногу на педалі зціплення.
  • Регулярно перевіряйте шини! Перевіряйте глибину протектора, рівень розмиття шин, їх стан, вік, знос. Зверніть увагу на ширину шини — ширші шини більш сприйнятливі до аквапланування, бо вага автомобіля розподіляється по більшій поверхні; тонші шини перетинають шар води швидше і ефективніше. Зверніть увагу на якість шин – вибирайте шини, спеціально захищені від аквапланування.
  • Перевіряйте амортизатори. Зламані амортизатори не тільки знижують комфорт у керуванні, але й роблять аквапланування більш небезпечним.

Джерело: hta.org.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня