Забруднення від електронних відходів може призводити до дитячої смертності

Забруднення від електронних відходів може призводити до дитячої смертності

11:37 Липень 6, 2020

Життя 5003 3 хвилини

Magyar

ООН попереджає, що людство виробляє надзвичайно велику кількість токсичних електронних відходів, які шкідливі не тільки для навколишнього середовища, але й для здоров’я людини.

Разом з електронікою на сміттєзвалища потрапляють дорогоцінні метали, зокрема золото і платина, вартістю в десятки мільярдів доларів, ідеться в останньому звіті ООН про глобальні електронні відходи.

«Електронні відходи є серйозною проблемою, оскільки їхня кількість зростає такими швидкими темпами, що сучасна система переробки не справляється з ними. Важливо, що ми оцінюємо й «вартість» забруднення, тим більше, що в наш час воно відбувається безкоштовно», – заявив виданню The Guardian один з авторів звіту Кіс Бальде.

Минулого року по всьому світу було викинуто 53,6 мільйона тонн таких електронних відходів, як телефони, холодильники або духовки. Виходить, що кожна жінка, чоловік чи дитина позбулися 7,3 кілограма електронних відходів. І проблема, на думку дослідників, полягає в тому, що зі зростанням населення Землі ми виробляємо втричі більше електронних відходів, ніж у попередні роки. Крім того, у 2019-му було перероблено лише 17% цих небезпечних відходів.

Це велика проблема, оскільки, з одного боку, видобуток дорогоцінних металів має значний негативний вплив на екологію, а з іншого – електронні відходи, що потрапляють на сміттєзвалища, є токсичними для здоров’я та навколишнього середовища. Марія Нейра із Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) додала, що в одній із чотирьох дитячих смертей може бути винним забруднення, пов’язане з електронними відходами.

Учені вважають, що забруднення електронними відходами можна повністю уникнути, якщо досягти належного регулювання й розвитку переробки відходів, що, у свою чергу, створить нові робочі місця та змусить компанії виробляти більш довговічну продукцію.

Нещодавно неприбуткова організація Swedwatch опублікувала звіт, у якому йдеться, що на Філіппінах серед жінок, які працюють на заводах зі збору електроніки, надзвичайно поширеними є викидні через контакт з хімічними речовинами.

Джерело: hvg

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня