Споживання вугілля: людство реагує на спеку збільшеним кондиціонуванням

Споживання вугілля: людство реагує на спеку збільшеним кондиціонуванням

16:27 Липень 22, 2024

Життя 726 4 хвилини

Magyar

Промисловість захищається від наслідків зміни клімату за допомогою найбільш забруднювальних джерел енергії. Зростання попиту на електроенергію через розвиток кондиціонування повітря і штучного інтелекту не може бути задоволений за рахунок відновлюваних джерел енергії та атомних електростанцій, що вмирають, тому роль споживання вугілля у виробництві знову збільшується.

Цього року світове споживання електроенергії зростатиме найшвидшими за майже два десятиліття темпами, оскільки кондиціонування повітря, спричинене спекою, та поширення розробок у сфері штучного інтелекту вимагатимуть значного збільшення виробництва електроенергії на вугільних електростанціях, попередило Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у звіті, опублікованому в п’ятницю.

Ця тенденція, яка, за прогнозами, збережеться щонайменше до 2025 року, вимагатиме використання набагато більш забруднювальних форм генерації через низьку потужність відновлюваних джерел енергії. Основним чинником зростання попиту залишатиметься збільшення використання кондиціонерів, оскільки людство стикається зі стійкими хвилями спеки та рекордно високими температурами по всьому світу.

«Збільшення світового споживання електроенергії цього й наступного року буде найшвидшим за останні два десятиліття, що посилює важливість зростання чистої генерації електроенергії», – повідомив агентству Reuters Кейсуке Садаморі, директор МЕА з питань енергетичних ринків та енергетичної безпеки. Він наголосив, що нинішню ситуацію можна порівняти з енергетичною кризою, яка виникла після початку російсько-української війни, і що нехтування атомними електростанціями на Заході призведе до серйозних проблем.

За прогнозами МЕА, цього року світове споживання енергії зросте приблизно на 4%, що є найшвидшим темпом з 2007-го. Ця тенденція зберігатиметься й наступного року.

Енергетичний голод найбільше відчувається в Індії, де цьогоріч передбачається збільшення споживання на 8%. За нею йде Китай із 6-відсотковим зростанням, хоча через економічні проблеми воно й буде нижчим, ніж у 2023-му. Для порівняння: у США у зв’язку з м’якою погодою очікується зростання лише на 3%.

Завдяки відносно потужному виробництву та розвиненій інфраструктурі споживання в Європейському Союзі зросте тільки на 1,7%.

За такого попиту в найближчі роки виробництво відновлюваної енергії також має збільшитися. За підрахунками МЕА, наразі вона забезпечує 35% генерації, тобто на 5% більше, ніж 2023-го. Очікується, що цьогоріч у глобальному балансі сонячна та вітрова енергетика разом випередять гідроенергетику.

За прогнозами, у 2025 році загальні обсяги відновлюваної енергії перевищать також вироблені вугільними електростанціями, але цей надзвичайно забруднювальний ресурс не буде виключений з мережі ще десятиліттями. Як наслідок, очікується, що викиди вуглецю у світовій енергетиці дещо зростуть цього року, а потім знизяться у 2025-му.

 Джерело

 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня