ВІЛ-позитивний пацієнт міг повністю одужати
Безсимптомний ВІЛ-позитивний пацієнт міг повністю одужати без трансплантації кісткового мозку, – оголосила у вівторок міжнародна група вчених, яка оцінює результат як потенційний прорив.
Десятки мільйонів людей по всьому світу живуть з СНІДом і, хоча хвороба вже не є обов’язково смертельною, пацієнтам до кінця життя необхідне постійне лікування. В останні роки стало відомо про двох людей у світі, які повністю одужали від СНІД, – так званих «лондонського» й «берлінського» пацієнтів. Утім процедура їхнього лікування передбачала складну та ризиковану операцію – трансплантацію кісткового мозку.
Днями міжнародна група вчених повідомила про повне одужання від синдрому набутого імунного дефіциту (СНІД) (третього в світі) чоловіка після альтернативної терапії.
У 34-річного «бразильського пацієнта», ім’я якого не розголошується, ВІЛ виявили в 2012 році. Його лікували за допомогою декількох експериментальних антивірусних препаратів, зокрема маравіроку й долутегравіру.
Уже понад 57 тижнів пацієнт не приймає ліків, а його аналізи показують відсутність ВІЛ в організмі. Один із учасників дослідження, професор Університету Сан-Паулу Рикардо Діаз стверджує: чоловіка можна вважати таким, що повністю вилікувався від СНІД.
Професор наголосив: зараз пацієнт не потребує противірусного лікування.
“Ми не можемо виявити вірус, і він втратив специфічну реакцію на нього: якщо антитіла немає, то немає і антигену”, – каже дослідник.
Через епідемію коронавірусу результати професора Діаза були вперше оприлюднені онлайн на Міжнародній конференції СНІДу. За даними ООН, минулого року ВІЛ-інфекцією було заражено 1,7 мільйона людей, а зараз у всьому світі з ВІЛом живе понад 40 мільйонів осіб.
За словами Діаза, метод лікування його дослідницької групи, який потребує підтвердження подальшими дослідженнями, є більш етичним лікуванням важких пацієнтів, ніж трансплантація кісткового мозку. “Рівень смертності дуже високий, ряд пацієнтів або помирає на операційному столі, або ж трансплантація кісткового мозку в них не спрацьовує”, – зазначив він.
Співголова Міжнародної ініціативи СНІД-товариства з пошуку ліків від ВІЛ Шерон Льюїн заявила, що результати дослідження Діаза є “дуже цікавими”, втім зазначила, що наразі доступними є лише тести “бразильського пацієнта”.
“Тести «бразильського пацієнта» з часом почали вказувати на ймовірну слабшу реакцію імунної системи”, – зазначила вона, додавши, що дуже незвично бачити таке в людині, яка не приймає противірусні препарати.
“Через появу провокаційних даних потрібен подальший поглиблений аналіз”, – наголосила Шерон Льюїн.
Джерело: origo
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися