Дональд Туск: німецький прикордонний контроль є неприйнятним

 Дональд Туск: німецький прикордонний контроль є неприйнятним

14:13 Вересень 13, 2024

Життя 485 4 хвилини

Magyar

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у вівторок назвав неприйнятною заяву Німеччини, зроблену напередодні, про те, що перевірки будуть тимчасово поширені на всі німецькі кордони з метою стримування нелегальної міграції.

У своїй промові на щорічній зустрічі польських послів, яка розпочалася у вівторок, Туск відреагував на заяву міністра внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер, зроблену в понеділок, про те, що вона запровадить або продовжить контроль на кордонах із сусідніми країнами на шість місяців, починаючи із 16 вересня.

Туск назвав себе прихильником добрих польсько-німецьких відносин, але також вважає неприйнятним запровадження німецького прикордонного контролю. Він сказав, що не має жодних сумнівів у тому, що посилення контролю було запроваджено через внутрішньополітичну ситуацію в Німеччині, а не через те, як Польща справляється з нелегальною імміграцією на своїх кордонах.

«Сьогодні ми потребуємо повної підтримки Німеччини і всього Європейського Союзу в організації, фінансуванні та озброєнні наших східних кордонів», – заявив Туск.

Він повідомив, що польський уряд «в найближчі години» звернеться до держав, які також постраждали від німецьких обмежень, і попросить про «термінові консультації» щодо кроків, які необхідно вжити на арені ЄС.

У своїй промові Туск також згадав про юрисдикційну суперечку, яка виникла в останні місяці між президентом Польщі Анджеєм Дудою та урядом щодо звільнення та призначення послів. Прем’єр-міністр висловив сподівання, що «проблеми організації та призначення будуть остаточно вирішені за кілька місяців». Туск мав на увазі президентські вибори в Польщі в травні наступного року.

Згідно з польською конституцією, уряд відповідає за зовнішню політику, «тобто спрямовує її, ставить цілі, досягає їх і несе повну відповідальність за наслідки своїх дій».

Глава польської держави, який обирається загальним голосуванням, є найвищим представником Польщі відповідно до Конституції і співпрацює з прем’єр-міністром і міністром закордонних справ у питаннях зовнішньої політики. До його повноважень входить призначення та відкликання послів.

За останні тижні міністр закордонних справ Радослав Сікорський відкликав десятки послів, у тому числі у Вашингтоні. Оскільки глава держави не підписав заяви щодо звільнення та призначення нових послів, польськими представництвами у відповідних країнах керують тимчасові керівники.

Марцін Пшидач, депутат Сейму від головної опозиційної партії «Право і справедливість» і заступник міністра закордонних справ у попередньому уряді, розкритикував цю ситуацію у понеділок на новому консервативному каналі новин wPolsce24, що цьогорічна зустріч послів проходить «практично без участі послів». «Радослав Сікорський паралізував, як я розумію, на прохання прем’єр-міністра Туска, роботу польських посольств», – наголосив Пшидач.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня