Фахівці та власники бізнесу назвали найзатребуваніші професії на карантині в Україні та світі

Фахівці та власники бізнесу назвали найзатребуваніші професії на карантині в Україні та світі

19:02 Липень 14, 2020

Життя 6344 7 хвилин

Magyar

          У період пандемії коронавірусу багато професіоналів зіткнулися з неможливістю здійснення своїх посадових обов’язків. І глобальні і невеличкі компанії перейшли на віддалену форму роботи, а деякі й зовсім припинили свою діяльність. Вже сьогодні увесь цивілізований світ торкнулася глобальна економічна криза і це, природно, істотно змінить ринок праці і затребуваність фахівців.

          Буквально на наших очах більшість компаній починають усвідомлювати те, що епоха величезних офісів пройшла, оренда великих площ нікому не потрібна, а вкладати потрібно у цифрове забезпечення роботи. А фахових співробітників доцільно переводити на фріланс або часткову зайнятість. Тож, після закінчення пандемії коронавірусу фахівці з ринку праці та власники бізнесу прогнозують попит на конкретні професії, зокрема:

          Аналітик. Аналітики даних – спеціалісти в галузі математики, статистики, бізнесу та економіки. Вони повинні вміти аналізувати дані та робити з них висновки, метою яких буде ефективне досягнення бізнес-цілей.

          IT-фахівці. Попит на IT-фахівців був великий і у минулі роки, але сьогодні ця професія набуває все більшого розмаху, саме через поширення новітніх технологій та опору на дистанційну роботу у зв’язку з Covid19.

          Освітні фахівці. У світі, як і в Україні, не зважаючи на COVID-19 виріс попит на освітню галузь. Отже, тепер вчителі, викладачі та тренери повертають свою популярність і стають найзатребуванішими професіями 2020.

          Менеджери та фахівці з продажу. Криза, безперечно, впливає на ринок, тому затребуваними стали керівники, які зможуть грамотно та швидко підняти чи утримати компанію. Щодо фахівців з продажу, то тут більший акцент на антикризові комунікації – технології, які дозволяють запобігти кризі, а ще змогти у нестабільній ситуації зорієнтуватись і представити чи продати продукт.

          Медики. На тлі останніх подій, у світі велика увага привернута до медицини. Тому у 2020 році затребуваними стали лікарі різних напрямів, а ще фармацевти та ветеринари. Тенденція після спаду коронавірусу вплине і на попит працівників медичної сфери, яка логічно має зменшитися, але популярність професій, які пов’язані з медициною буде і далі зберігатися на високому рівні.

          Дизайнери, архітектори і проектанти. Зазначені професії знову набирають популярності, особливо, вони будуть актуальними у промисловій сфері. Ця сфера у перспективі має стати однією із найактуальніших.

          Антикризовий менеджер. Професіонали цього напрямку будуть потрібні і під час кризи, і після неї. Експертів, здатних проаналізувати стан бізнесу, виявити сильні та слабкі сторони, побудувати шлях виходу з критичної ситуації і реалізувати його – дуже мало. Найчастіше це будуть зовнішні експерти, оскільки на всі компанії їх не вистачить.

          Експерт з HR-трансформації. Ринок праці вийшов з постійного застою і зараз відбувається його трансформація. Бізнесу будуть життєво необхідні фахівці, здатні зорієнтувати керівництво щодо дій з персоналом: кого найняти, а кого звільнити, чого і як навчити персонал, які умови і організацію праці варто запровадити. Важливий тут буде і фактор включення IT-рішень для таких систем.

          Спеціаліст з цифрової трансформації. Уже навіть найконсервативніші власники компаній замислюються над тим, які функції можна перенести у віртуальне середовище. Так і відбуваються перші кроки на шляху до цифрової трансформації, відповідно, потрібні будуть люди, здатні підказати, який крок зробити наступним.

          Організатор трансляцій. Карантин в один момент викликав хвилю популярності для сервісів відеоконференцій. Але варто врахувати і таку сферу, як шоубізнес – постійно на YouTube концерти давати буде невигідно. Саме тому зросте потреба в організаторах шоу з тривимірними зображеннями, доповненою реальністю й іншими цифровими формами контенту.

          Консультант з кібербезпеки. Інтерес до цифри й освоєння нових сервісів змусить освоювати нове. Але багато хто відчуває розгубленість у таких випадках, тому потрібна буде людина, здатна просто пояснити, як поводитися у віртуальному середовищі і консультувати з питань кібербезпеки.

          Оператор CALL-центру. Ця професія буде забезпечувати зв’язок між користувачами практично у всіх галузях. Тим паче, що більшість бізнесів можуть перейти з офлайну в онлайн, тож обробляти замовлення точно буде кому!

          Помічник з догляду. Мабуть, чи не єдина професія, не пов’язана з технологіями – соціальний працівник. Пандемія завдала шкоди здоров’ю багатьох людей похилого віку і пацієнтів з хронічними захворюваннями. Тому в країнах з високим рівнем життя явно буде висока потреба у помічниках по господарству, доглядальницях і нянечках тощо.

          Крім вище зазначених популярними і актуальними залишаться: автомеханіки, сантехніки, електрики, муляри й малярі, майстри декоративних та столярно-теслярських робіт, працівники сільськогосподарської діяльності, інженери та кухарі.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня