На Закарпатті розповіли про забезпечення мешканців області деревиною та призначення субсидій на опалювальний сезон

На Закарпатті розповіли про забезпечення мешканців області деревиною та призначення субсидій на опалювальний сезон

16:35 Листопад 4, 2024

Життя 1474 6 хвилин

Magyar

На Закарпатті розпочався опалювальний період. Розпорядженням голови Закарпатської ОВА, ще влітку, було створено робочу групу з питань забезпечення населення та бюджетної сфери паливними дровами в осінньо-зимовий період 2024-2025 р. За даними Карпатського лісового офісу, забезпечення дровами об’єктів соціальної сфери у цьому році складає 95%. Про це нині під час брифінгу розповіли в Закарпатській ОВА.

За словами Павла Ванджурака, заступника директора Карпатського лісового офісу ДП «Ліси України», існує кілька варіантів придбання дров.

Можна звернутися безпосередньо у філію чи лісництво із заявою на придбання дров. У ній повинен бути вказаний обсяг деревини, адреса проживання, паспортні дані та індивідуальний податковий номер покупця (для внутрішньо переміщених осіб необхідно надати підтвердження про свій статус ВПО). Під час подання заяви особа отримує від координатора реалізації дров для населення контактні дані представника лісництва, відповідального за відпуск продукції. Отримати й оплатити рахунок відповідно до вказаного в заяві об’єму деревини та здійснити оплату можна в будь-якому відділенні банку або через інтернет-банкінг. Після оплати можна вирішити питання з доставкою, яка може бути виконана транспортними засобами філій, або іншим транспортом, який забезпечить споживач. 

Також дрова можна придбати на сайті «ДроваЄ». Новий державний онлайн-сервіс дозволяє закарпатцям замовити дрова на зиму з доставкою додому, зробивши всього кілька кліків. Для замовлення необхідно авторизуватися через електронний цифровий підпис або банківський сервіс. Після цього користувач вказує свою адресу, і система автоматично підбирає найближчий лісгосп із доступними видами деревини. Кожен постачальник пропонує асортимент залежно від наявності.

– Що стосується цінової політики, то ми знаємо, що паливні дрова поділяються на три категорії: тверді сорти деревини (ціна варіюється від 950 грн до 1443 грн/м.куб). Друга група – дрова хвойних порід (середня ціна від 866 грн/м.куб до 1347 грн/м.куб). Третя група – дрова м’яких порід (761 грн/м.куб – 1263 грн/м.куб). Із заявами щодо виписки дров до філій ДП «Ліси України» у 2024 звернулося майже 18 тис. громадян і виписали дров на 152 тис. грн. Також філії ДП «Ліси України» забезпечують установи, організації бюджетної сфери. Таких договорів укладено на загальну кубомасу 16 тис. 635 м.куб. Загалом на 2024 рік до заготівлі ми маємо 227 тис. 320 м. куб. Що стосується виписки дров через «ДроваЄ», то загалом по Закарпатській області такими послугами скористалися понад 2 тис. громадян і було виписано 4 тис. 747 м.куб дров. Якщо говорити про географію філій, які отоварюють дровами через інтернет-магазин то це як правило філії, які розташовані біля великих населених пунктів Ужгорода, Мукачева тощо, – розповів Павло Ванджурак, заступник директора Карпатського лісового офісу ДП «Ліси України».

Своєю чергою Надія Семенюк, начальниця управління обслуговування громадян ГУ ПФУ в Закарпатській області, зауважила, що споживачі, які опалюють помешкання дровами чи вугіллям, можуть щороку оформляти житлові субсидії на придбання твердого палива, відповідно до постанови Уряду №1169 від 15 жовтня 2024 року.

– Додаткова підтримка у 2024 році буде виплачуватися за кошти партнерів, а також за кошти державного бюджету. На додаткову підтримку мають право громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України та які отримали виплату житлової субсидії, або пільги на придбання твердого пічного побутового палива. Для тих кому в 2024 році вже призначили житлову субсидію на тверде паливо, буде автоматично розрахована сума додаткової підтримки без їхнього звернення. Якщо громадяни потребують підтримки, але протягом 2024 року не зверталися на призначення субсидій та пільг, то це можна зробити кількома способами, обравши зручніший. Наприклад, особисто, звернувшись до сервісного центру ПФУ, або ж поштою на адресу територіального органу фонду, або онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ чи мобільний застосунок “Пенсійний фонд”, – розповіла Надія Семенюк.

Цей вид адресної соцдопомоги призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. 

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня