Дедалі більше українців прагнуть миру, але питання суверенітету залишається важливим

Дедалі більше українців прагнуть миру, але питання суверенітету залишається важливим

13:24 Березень 9, 2025

Життя 867 4 хвилини

Magyar

Хоча українці стали більш відкритими до певних поступок, вони, як і раніше, не готові відмовитися від незалежності своєї країни заради припинення війни. Згідно з нещодавнім опитуванням, українське суспільство розглядає деякі компромісні варіанти, але продовжує категорично відкидати прийняття російського суверенітету.

Згідно з нещодавнім опитуванням громадської думки, більшість українців готова піти щонайбільше на часткові компроміси, але проти будь-якого обмеження політичної автономії країни або значних територіальних втрат.

Опитування, проведені з початку війни, засвідчують, що українці наполягають на своєму суверенітеті та політичній автономії. В опитуванні, проведеному в липні 2022 року Оксфордським університетом і Лондонською школою економіки, 1160 українців запитали, чи готові вони піти на певні поступки росії, якщо це врятує життя і зменшить ризик ядерної атаки. Відповіді були однозначними: більшість віддала перевагу продовженню опору.

Дослідники повторили опитування в грудні 2024 та січні 2025 року, яке показало, що українці залишаються відданими ідеї незалежності країни, але деякі з них вважають прийнятними певні поступки. Деякі респонденти, наприклад, бачать можливість того, що Крим залишиться під контролем росії, щоб уникнути подальших людських жертв.

Інші розглядають можливість відмови від членства в НАТО, а менша група навіть готова відмовитися від частини Донбасу.

Згідно з аналізом, опублікованим у журналі Foreign Affairs, українці зараз більш готові зменшити кількість жертв, спричинених війною, ніж два роки тому. Згідно з аналізом видання, українці побоюються, що якщо вони підуть на надто великі поступки, то рано чи пізно можуть втратити свою національну ідентичність і злитися з росією.

Від початку війни багато західних аналітиків і політиків закликали Україну піти на поступки заради припинення конфлікту. Ще в лютому 2022 року, на початку російського вторгнення, деякі експерти прогнозували, що Україна має мало шансів протистояти своєму великому сусідові в довгостроковій перспективі. Однак після успішних оборонних операцій української армії та зупинки контрнаступу влітку 2023 року дедалі більше експертів пропонували розпочати переговори.

Однак опитування незмінно показують, що переважна більшість українців не підтримує угоду, яка б загрожувала незалежності країни. У 2022 році 48% опитаних були менш схильні обирати переговорний нейтралітет замість повної політичної автономії, навіть якщо це зменшило б людські та економічні витрати на війну. Останнє опитування показує, що ця частка впала до 36%, що свідчить про певні зрушення, але неприйняття російського впливу залишається сильним.

Джерело:  hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня