Британці почали значно активніше покидати батьківщину після Brexit, – дослідження науковців

Британці почали значно активніше покидати батьківщину після Brexit, – дослідження науковців

19:54 Серпень 4, 2020

Життя 4870 5 хвилин

Magyar

Число британців, що переїхали до країн ЄС після референдуму про вихід Великобританії з Євросоюзу, зросла на 30%. Такі дані містяться у дослідженні партнерства «Оксфорд-Берлін» і Берлінського центру соціологічних досліджень (WZB), яке сьогодні з’явилося на сайті вище наведеного центру.

Так, за підрахунками авторів наукового дослідження, число британців, які виїжджають до ЄС, зросла у середньому до 73,6 тис. осіб у 2016-2018 роках. У період з 2008-го по 2015 рік цей показник був на рівні 56,8 тис. на  рік. Ще значніше виросло число тих британців, які отримали громадянство ЄС, – більш ніж на 500%, а у випадку з громадянством Німеччини – більш ніж на 2000%.

Відзначається, що після Brexit для отримання німецького громадянства зареєструвалися 31 тис. 600 британців – це майже одна третина всіх британських громадян, які проживають у Німеччині. За рівнем натуралізації у Німеччині Великобританія зараз поступається лише Туреччині: згідно з опитуваннями, дві третини британців повністю готові прийняти втрату власного доходу у результаті переїзду, а багато хто з них приїхав до Німеччини взагалі без роботи.

Більш того, кожен третій респондент сказав, що голосування по Brexit зробило прямий вплив на їхнє психічне здоров’я, іноді викликаючи депресію. У той же час дослідники відзначають зростаючу готовність респондентів інтегруватися в німецьке суспільство.

«Темпи зростання міграції та числа випадків отримання громадянства набули такого масштабу, який характерний лише для наслідків великих економічних або політичних криз», – зазначив учений із Берлінського центру соціологічних досліджень Даніель Ауер.  За його словами, після порівняння з міграцією між іншими європейськими країнами дослідники прийшли до висновку, що основним стимулом для переїзду британців став саме Brexit. Вчені також відзначили потенційну «витік мізків високоосвічених громадян Великобританії», які переїжджають до ЄС.

За словами дослідників, головними причинами еміграції є невизначеність економічної і соціальної ситуації у Великобританії і прагнення пом’якшити майбутні обмеження з точки зору свободи пересування і проживання. Ті ж, хто вже живе за кордоном в Європі, стають натуралізованими громадянами у країні проживання, що особливо важливо на тлі невизначеності права на майбутнє проживання громадян Великобританії в ЄС.

Нагадуємо, зараз у Великобританії триває перехідний період виходу з ЄС, який має завершитися 31 грудня 2020 року. Він необхідний, щоб ЄС і Великобританія могли спокійно провести ще одні складні переговори і погодили свої майбутні відносини.

У перехідний період Великобританія залишатиметься в європейському митному союзі та єдиному ринку, збережеться свобода пересування між Сполученим Королівством і ЄС. У той же час Великобританія втрачає членство в Європарламенті та Єврокомісії, тобто вона буде підкорятися правилам і законам ЄС, але у неї не буде права голосу у цій міжнародній організації.

На сьогоднішній день, головним питанням, яке слід узгодити Великобританії та Євросоюзу, – нову економічну, а точніше, торговельну угоду. Якщо цього не станеться, то торгівля між ЄС і Сполученим Королівством відбуватиметься за правилами СОТ, що є невигідним для обох сторін цього, у буквальному сенсі, болючого процесу «розлучення по-британськи».

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня