
Фільми, створені ШІ, зможуть отримувати «Оскар»: Академія кінематографічних мистецтв і наук оновила правила
Американська Академія кінематографічних мистецтв і наук, організатор престижної кінопремії “Оскар”, оновила правила, згідно з якими нагороду можуть отримати фільми, створені за допомогою штучного інтелекту

Про це пише BBC.
Фільми, створені ШІ, зможуть отримувати “Оскар”: Академія кінематографічних мистецтв і наук оновила правила.
Згідно з новими положеннями, оприлюдненими Академією кінематографічних мистецтв і наук в понеділок, 21 квітня, використання ШІ та інших цифрових інструментів “не допоможе і не зашкодить шансам на номінацію”.
Водночас в Академії наголосили, що при визначенні переможців буде враховуватися роль людини у процесі створення стрічки.
Рекомендації щодо цих змін розробила Науково-технічна рада Академії. Крім того, згідно з новими правилами члени Академії тепер повинні переглянути всі номіновані фільми в кожній категорії, щоб мати можливість взяти участь у фінальному раунді голосування, який визначає переможців.
Тема використання штучного інтелекту в кінематографі стала предметом обговорення ще після цьогорічної церемонії “Оскар”, коли актор Едріан Броуді отримав нагороду за кращу чоловічу роль у фільмі “Бруталіст”. Для покращення акценту його персонажа угорською мовою застосували генеративний ШІ. Аналогічні технології клонування голосу використовувались і в оскароносному фільмі “Емілія Перес”.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися