5 лайфхаків, які допоможуть не втрачати мотивацію при самонавчанні
Самонавчання під час карантину стало справжнім мейнстрімом, але і після його закінчення і поступового повернення до роботи хочеться не втрачати мотивацію і знаходити час для саморозвитку і вдосокналення.
Ось п’ять порад, які допоможуть успішно навчатись, не закидуючи цю справу після кількох занять, а перетворити її у щоденну приємну звичку.
- Знайдіть ті методи, які працюють для вас.
Благо, сьогодні існує багато інформації і в різних форматах – ви можете читати статті, слухати підкасти, дивитися відеозаписи. При чому, на тій мові, якій вам комфортно. Проходити комплексні онлайн-курси із завданнями-тестами для самоперевірки в кінці. Якщо вам краще запам’ятовується, коли ви занотовуєте на папері – робіть це. Краще нотувати у електронний блокнот? – Вперед!
- “Повторення – мати навчання”.
Ідеально, якщо ви відразу ж можете застосовувати набуті знання на практиці. Однак, в житті часто буває так, що ми вчимося “на майбутнє”, або тому, що нам цікава саме ця тема. В таких випадках важливо хоча б “прокурутити” чи переказати у своїй голові все те нове, що ви почерпнули з нинішнього уроку, тоді знання в голові залишаться надовго і ви їх із легкістю згадаєте в разі потреби.
- Вчіться регулярно.
Для зручності можете створити собі графік, до того ж, це значно краще дисциплінує людину. Також хорошим прийомом є поставити на видному місці аркуш паперу, розграфити його по днях і щодня ставити плюсик, якщо ви приділили час навчанню у цей день. До речі, для занять спортом такий метод теж є дуже мотивуючим. Ви глянете на 3-5 плюсів підряд і не захочете псувати картину своїм сьогоднішнім пропуском, адже вже доклали стільки зусиль, а тому із більшою ймовірністю продовжите навчання чи тренування, допоки воно не стане звичкою.
- Облаштуйте свій навчальний простір.
Знайдіть затишний куточок у вашому помешканні і облаштуйте його так, щоб він вас налаштовував на навчання. Покладіть на видному місці цілі, заради яких ви проходите навчання, графіки та ваш прогрес. Гарні блокноти, ручки чи інше приладдя теж допомагають налаштуватися на процес навчання.
- Хваліть себе та винагороджуйте.
У погоні за здобуттям цілей, не забувайте зупинятися, щоб відмітити свої досягнення, зробити перерву і віддячити собі за докладені зусилля. Тут добре працює психологічний прийом самовинагород. Хочете поїхати у похід? Або купити новий гаджет чи піти у відпустку? Пообіцяйте собі, що зробите це одразу, як тільки завершите курс, запустите проект чи протримаєтеся 30 днів тренувань чи здорового харчування підряд. А в кінці, не забудьте дотриматися даної собі обіцянки, порадіти за себе і навіть трішки пишатися собою, і тоді у вас все вийде не тільки в навчанні, а й у будь-якій справі, яка вимагає тривалих зусиль, терпіння і зосередженості.
Оксана ЧОПАК
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися