
У ДТЕК пояснили, чи безпечний для побутової техніки перехід на 230 вольтів з липня
Зміна стандарту напруги з 220 В на 230 В з 1 липня цього року в Україні не вплине негативно на роботу побутових приладів. Про це повідомили у ДТЕК.

Там зазначили, що сучасні прилади виробляються за стандартами ЄС, де 230 В – норма, а найважливіше – це не сама цифра, а стабільність напруги в мережі.
«Чи варто хвилюватися за побутову техніку? Зовсім ні. Сучасні прилади в основному виробляються за стандартами ЄС, де 230 В – норма вже багато років. Найважливіше не сама цифра, а стабільність напруги у мережі», – пояснили там.
Як писала «Судово-юридична газета», з 1 липня цього року в Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема — перехід на номінальну напругу 230/400 В. А одне з ключових нововведень — встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В).
Про це повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Зокрема, очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу у додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори.
«Крім того, це сприятиме підвищенню енергоефективності — електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності», – вказали у регулятора.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися