
Невдало запущений радянський космічний апарат впав в Індійський океан після 53 років польоту
Автоматична міжпланетна станція „Космос-482”, запущена ще у 1972 році для дослідження Венери, повернулася на Землю, впавши в Індійський океан.

Про це повідомили у системі космічного спостереження ЄС (EU SST) та російському „Роскосмосі”.
Апарат був виведений на орбіту ракетою-носієм „Молнія-М”, однак через аварію розгінного блоку йому не вдалося вийти на міжпланетну траєкторію. Відтоді протягом 53 років він залишався на навколоземній орбіті, повільно знижуючись.
На відміну від багатьох інших фрагментів космічного сміття, що зазвичай згорають в атмосфері, „Космос-482” мав титанову оболонку, масу близько 500 кг і діаметр 1 метр — за оцінками фахівців EU SST, це дозволило апарату майже неушкодженим досягти поверхні Землі.
За розрахунками „Роскосмосу”, станція увійшла в атмосферу 10 травня о 9:24 (за київським часом) на заході від Андаманських островів і впала у води Індійського океану, неподалік Джакарти.
Водночас незалежні дослідники ставлять під сумнів точність цієї інформації. Зокрема, нідерландський аналітик Марко Лангбрук зазначив, що багато хто „без критичного аналізу” перейняв версію „Роскосмосу”, хоча достовірність розрахунків залишається під питанням.

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися