
На Ужгородщині на виставці представили результати роботи гуртківців із рукоділля
Мешканки села Саловка вчетверте взяли участь в онлайн-навчанні, яке з 2020 року в рамках відповідної програми організовує Національний інститут культури та Асоціація організацій народного мистецтва Угорщини. У нашому краї партнером курсів виступає Об’єднання “Закарпатський народний інститут”. Протягом 2024-2025 навчального року мешканки села над Тисою вивчали виготовлення натуральної косметики та виготовлення предметів одягу з бісеру. Роботи, створені протягом навчання, 10 травня представили на виставці в Будинку культури Саловки.




Присутніх на відкритті привітала Марія Галас-Ковач, керівниця Будинку культури, очільниця місцевого осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС).




Староста села Шандор Біров, звертаючись до учасниць навчання, на котре жінки збиралися раз на тиждень протягом пів року, зазначив: “Ваша відданість справі – зразкова. Мета курсів – не лише передати ремісничі техніки, зберегти традиції, а й зміцнити місцеву громаду. Ви робите все це на високому рівні. Ви несете славу Салоки по всьому Карпатському басейну. Бажаю вам подальших успіхів! Хай буде мир! Тоді, сподіваюся, для всіх нас настануть кращі часи».


Керівниця гурткових занять Марія Галас-Ковач, у свою чергу, додала: “У рамках навчання не лише створювалися красиві предмети та чудові вироби, а й зав’язувалася дружба. Ми краще пізнали одна одну та дізналися, на що здатні. Саловка однією з перших долучилася до цієї програми. У 2021-2022 навчальному році обрали для вивчення вишивку, а в 2022-2023 – бісероплетіння та виготовлення медових пряників, у 2023-2024 – бісероплетіння та виготовлення свічок, а в минулий період – виготовлення натуральної косметики та виготовлення предметів одягу з бісеру».
Марія Галас-Ковач також зазначила, що учасниці навчання продовжують використовувати отримані тут знання, а також розвивають їх.

Присутніх на відкритті виставки своїм виступом потішили вихованці танцювального гуртка місцевого Будинку культури та жіночий хор “Розмарин”. Відтак учасниці курсів – Олександра Антал, Діана Біров, Олнксандра Горват, Еріка Койса, Єлизавета Шомоді, Ірина Шовш, Анжеліка Шовш, Мелінда Галас, Єва Раті, Ілона Отян – отримали від керівниці навчальних курсів пам’ятні грамоти та подарунки.

“Загалом можу сказати, що вишивка та плетіння бісером вимагають від людини багато терпіння та зосередженості, але навчання нам давалося легко, ми багато спілкувалися, обговорювали життєві питання. Я рада бути членом цієї спільноти, закликаю й інших долучатися до нас”, – зазначила у коментарі нашому виданню Єва Раті, котра вивчала тонкощі роботи з бісером.

На столі з натуральною косметикою були представлені не лише готові продукти, а й сировина, зокрема, натуральні ароматизатори, олії, висушені пелюстки троянд, лаванда. Діана Біров представила мило, піну для ванни, засоби для миття посуду та прання, різноманітні креми та олії, виготовлені учасницями навчання. Всі вироби мають чудовий аромат. Наприклад, інгредієнти засобу для догляду за бородою містять ефірні олії чайного дерева та бергамоту.

Виставка завершилася дружнім спілкуванням.
Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися