МРТ доводить: дисплеї електронних пристроїв погано впливають на розвиток головного мозку дітей

МРТ доводить: дисплеї електронних пристроїв погано впливають на розвиток головного мозку дітей

11:48 Січень 22, 2020

Життя 3987 3 хвилини

Magyar

Дослідження магнітно-резонансної томографії (МРТ) доводять, що використання екранів та дисплеїв електронних пристроїв у ранньому дитинстві впливає на розвиток головного мозку.

Лікарі Медичного центру дитячої лікарні Цинциннаті в США (Cincinnati Children’s Hospital Medical Center‎) опублікували наукову статтю про те, що у віці від 3-х до 5-ти років контакт з моніторами завдає шкоди розвитку дитячого головного мозку. Про дослідження, описане в науковій статті, повідомляли і в The New York Times.

Подане нижче фото демонструє, які ділянки білої речовини головного мозку задіяні в цьому процесі.

Негативний вплив було зафіксовано в тих дітей, котрі проводили перед дисплеєм комп’ютера більше однієї години на день, каже головний лікар Медичного центру дитячої лікарні Цинциннаті Джон Хаттон. У них біла речовина головного мозку розвивалася повільніше.

Слід визначити допустиму для здоров’я норму

Багато дітлахів у середньому проводять дві, в окремих випадках понад п’ять годин на добу перед моніторами ґаджетів. А це, у свою чергу, може призвести до драматичних наслідків, адже біла речовина є вирішальним фактором у розвитку когнітивних здібностей, зокрема вивчення мови або опанування навичок читання.

Як виявило дослідження, здатність до самовираження зменшується, процес мислення стає повільнішим.

Джон Хаттон наголошує: потрібно й надалі працювати над тим, щоб батьки та вихователі могли чітко зрозуміти всі наслідки негативного впливу дисплеїв у дитячому віці та визначили здорову норму їх використання.

Перші п’ять років життя є вирішальними в розвитку розумових здібностей. Проте на сьогодні абсолютно прийнятним та звичним явищем стало те, що малюки (навіть до 3-х років) усюди носять з собою різні електронні пристрої, оснащені дисплеями.

Стаття звертає увагу читачів на дослідження, яке довело, що час, проведений перед монітором, може негативно вплинути на концентрацію дітей дошкільного віку, а використання мобільних телефонів може уповільнити розвиток мовлення.

Поради батькам

За рекомендацією авторів дослідження, дітям віком від 2-х до 5-ти років не слід проводити більше однієї години на добу перед монітором, а зовсім маленькі не повинні мати жодного контакту з екранами будь-яких електронних пристроїв.

Джон Хаттон зазначив, що це дослідження наразі перебуває в початковій стадії.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня