karpat.in.ua

У Сингапурі сьогодні розпочалися клінічні тестування нової вакцини від COVID-19

Сьогодні, 12 серпня, у Сингапурі розпочато клінічні випробування антикоронавірусної вакцини під назвою Lunar-Cov19, повідомляють ЗМІ.

Так, у цьому медичному експерименті задіяна сотня добровольців віком від 21 до 55 років. Згідно плану першої фази дослідження, яка має бути завершеною у жовтні поточного року, фахівці будуть оцінювати на скільки токсичним може бути цей препарат, а також важливим питанням є дослідження, як саме ця вакцина буде виводитися з людського організму.

Як повідомили розробники препарату, його унікальністю є те, що він місить тільки певні генетичні складові коронавірусу. Тож, потрапляючи до людського організму, вони будуть змушувати нашу імунну систему виробляти певний захисний білок, який якраз і бореться із вірусом.

І до речі, на своєму останньому брифінгу президент США Дональд Трамп заявив, що кілька американських вакцин проти коронавірусу вже проходять останній етап клінічних досліджень і у близькому майбутньому зможуть дати дуже хороші результати. Окрім цього, він нагадав присутнім про те, що з медичною компанією Moderna уже є домовленість про придбання у неї 100 млн доз вакцини.

А на минулому тижні, 6 серпня він заявив, що вакцина від коронавірусу може з’явитися до 3 листопада (а це, до речі, день виборів президента США – авт.). На початку поточного місяця американська компанія Novavax також оголосила про два успішні дослідження власного препарату, який у подальшому може використовуватися в якості вакцини від коронавірусу. Американські ЗМІ повідомляють, що ця вакцина добре переноситься і в учасників був зафіксований високий рівень антитіл без небезпечних побічних ефектів.

Тим часом, вчора, 11 серпня, російський президент Володимир Путін констатував, що у Росії зареєстровано першу вакцину від коронавірусу «Супутник V».

До речі, після того як Росія повідомила про реєстрацію першої у світі вакцини від коронавірусу, міністр охорони здоров’я і соціальних служб США Алекс Азар заявив, що подібний препарат повинен бути, перш за все, безпечним і ефективним. За його словами, головне у випуску вакцини не те, хто зробить це першою, а те, наскільки добре вона пройшла клінічні випробування.

Багато експертів у всьому світі зустріли повідомлення про реєстрацію російського препарату з серйозним скепсисом. За їхніми словами, багато фактів про російську вакцину говорять про те, що висновки Росії грунтуються лише на попередніх і недостатніх даних, які були зроблені нашвидкуруч з єдиною метою – бути першими у розробці щеплення від COVID-19.

НЬЮЗМЕЙКЕР