Експерти звинувачують сучасні технології і гаджети  у дитячому ожирінні та серцево-судинних захворюваннях

Експерти звинувачують сучасні технології і гаджети у дитячому ожирінні та серцево-судинних захворюваннях

21:16 Серпень 12, 2020

Життя 5560 4 хвилини

Magyar

До таких висновків прийшли у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ). Так, у своєму дослідженні експерти організації вивчили дані підлітків із 146-ти країн світу і прийшли до невтішних висновків – більше 80% дітей занадто мало часу приділяють фізичній активності, що загрожує їм серйозним змінам у організмі, зокрема, ожирінням та розвитком серцево-судинних захворювань. Фахівці ВООЗ переконані, що надзвичайно важливу роль у цьому відіграють сучасні технології та різні гаджети, адже всі вони ведуть до поширення сидячого способу життя.

          Сьогодні вже нікого не здивуєш тим фактом, що у епоху технологій підлітки дуже мало займаються фізичною активністю. У рамках цього дослідження фахівці вивчали дані, отримані від 1,6 мільйона підлітків із майже 150 країн світу.

          Експерти ВООЗ виявили, що понад 80% респондентів не проводили у день навіть одну годину фізичної активністі. Адже, як стверджують фахівці у сфері охорони здоров’я, це мінімум, необхідний, щоб відчути на собі користь від фізичної активності.

          Зокрема, експерт ВООЗ з питань здоров’я Регіна Гутхольд повідомила з цього приводу наступне: «Якщо вони (підлітки – авт.) у цілому кожен день присвячують 60 хвилин фізичної активності, все це вносить свій вклад у здоров’я. Кожен день протягом усього тижня. Це можуть бути активні ігри, прогулянка пішки або поїздка на велосипеді до школи, заняття з фізкультури тощо. Потрібно присвятити цьому щонайменше 60 хвилин. Це рекомендація ВООЗ…

          Що цікаво, у цілому дівчата виявилися менш активними, ніж хлопці. Згідно наших досліджень, рекомендований час фізичної активності не використали 85%  дівчаток і 78% хлопчиків. Таким чином різниця між активністю у дітей різної статі по світу склала 7%».

          Хоча така тенденція спостерігається практично у всіх країнах, що брали участь в дослідженні, як з’ясували експерти, найбільший розрив між активністю у підлітків різної статі спостерігається у США та Ірландії.

          Чиновники з ВООЗ уже давно закликають політиків приймати закони, які стимулювали б людей бути більш рухливими. Незважаючи на це, за спостереженнями фахівців, все більше людей, навпаки, приходять до сидячого способу життя. І, це безперечно одна із вад ХХІ століття.

          Сьогодні все більше людей дійсно дотримуються не дуже здорового і пасивного способу життя. А карантин через пандемію коронавірусу ще більше посилив ці тенденції. Але слід пам’ятати, що всі ті, хто свідомо чи несвідомо робить це автоматично прирікають себе на цілий букет різних захворювань. Тому, не слід забувати давню мудрість: «Рух – це життя!».

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня