Російська вакцина не рекомендується людям із хронічними захворюваннями та алергією

Російська вакцина не рекомендується людям із хронічними захворюваннями та алергією

10:45 Серпень 13, 2020

Життя 4833 6 хвилин

Magyar

Російська вакцина проти Covid-19 не рекомендується людям із важкими хронічними захворюваннями чи алергією, – заявив інформаційному агентству Інтерфакс Олександр Гінзбург, директор Національного дослідницького центру епідеміології та мікробіології імені Гамалії, який розробив вакцину.

«Із протипоказань – серйозні хронічні аутоімунні захворювання: артрит, артроз, гострі стадії, полінози, алергія на продукти харчування. Щоб не загострити їх, треба серйозно консультуватися з імунологом – це як і з іншими щепленнями, тут ніяких винятків немає», – зазначив Гінзбург.

За словами академіка, вакцину перевіряли на ембріотоксичність, і досліди дали позитивний результат. Тестування на кількох поколіннях тварин не виявили протипоказань. «Коли вже наступила вагітність, думаю, особливої необхідності немає в застосуванні вакцини», – зазначив учений.

Гінзбург розповів, що у вівторок була зареєстрована рідка форма вакцини, а на наступному тижні очікується реєстрація ліофілізованої (сухої) її форми, яка була запатентована приблизно півтора-два місяці тому.

Автори патенту – 16 співробітників Інституту Гамалеї та один співробітник із 48-го Інституту мікробіології Міністерства оборони.

За словами Гінзбурга, міжнародна заявка була подана місяць тому, і патент на російську вакцину розглядається вже в 150 країнах. Кілька співробітників інституту, включаючи директора, який є співавтором дослідження, прищепили себе це наприкінці березня.

За словами вченого, оксфордська вакцина розробляється за тією ж технологією, що і російська, проте Гінзбург вважає, що вона не буде давати настільки тривалого імунітету, як російська, оскільки та є двокомпонентною. «У них тільки аденовірус – як контейнер для транспортування гена коронавірусу до клітини, що ініціює синтез білка оболонки нового коронавірусу і таким чином ознайомлює імунну систему з потенційним ворогом – узятий від мавпи, а у нас – від людини», – пояснив учений.

Гінзбург заявив, що векторна вакцина проти Еболи, яка розробляється Інститутом Гамалея з 2014 року, також забезпечує імунітет протягом двох років. «Коли виникла пандемія коронавірусу, ми вже фактично зробили вакцину від MERS. Тобто в цей момент для створення вакцини від коронавірусу потрібно було тільки вставити іншу послідовність у вектор (“транспорт” для доставки генетичного матеріалу в клітини), і вона на 80 відсотків була гомологічною з уже випробуваною вакциною », – пояснив він.

За словами академіка, у інших фармкомпаній не було достатньої кількості компонентів: хтось використовував аденовірус від мавп, який раніше не застосовувався в зареєстрованих вакцинах, а хтось вирішив створити принципово нову систему доставки РНК усередину клітин.

За його словами, після реєстрації препарату буде досліджуватися можливість вакцинації людей старше 60 років, та навіть 90-річних. Дослідження вакцини на дітях складніше і має проходити в розбивці по групах.

У свою чергу Глава Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирило Дмитрієв заявив, що час виправдає російський метод розробки вакцин. Він зазначив, що тисячі людей використовували ретельно перевірену, ретельно контрольовану платформу для виробництва російської вакцини.

За його словами, багато країн уже прочитали деякі наукові дані щодо вакцини і повідомили про замовлення на мільярд доз.

Дмитрієв, який, як повідомляється, крім себе, прищепив свою дружину та батьків, пообіцяв, що більше даних про першу в світі зареєстровану вакцину проти Covid-19 надійде у серпні та вересні.

За інформацією телеканалу Россия 24, більше 20 країн заявили про необхідність місцевого виробництва вакцини.

Серед глав держав президент Філіппін Родріго Дутерте та президент Сербії Олександр Вучич висловили готовність особисто випробувати на собі російську вакцину. Щоправда, останній сказав, що зробить це за умови, якщо її безпеку спершу доведуть сербські лікарі.

Аденовірус – вірус середнього розміру, не огорнутий ліпідами, який належить до сімейства вірусів, що здебільшого спричиняють респіраторні захворювання.

Джерело: origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня