karpat.in.ua

Дедалі більше багатих людей купують паспорти різних держав, щоб убезпечитися від коронавірусу

Чорногорія та Кіпр – основні «лідери продажів», але загалом ідеться про всі країни з низьким рівнем зараженості та хорошою системою охорони здоров’я.

З моменту спалаху епідемії на 49% більше людей поцікавилися консалтинговою фірмою Henley & Partners, яка допомагає заможним клієнтам купувати паспорти різних країн. Не подумайте, що йдеться про незаконні справи, оскільки багато держав надають пакет документів програми «Громадянські інвестиції» (англійською citizen-by-investment programme (CIP), тобто громадянство в обмін на інвестиції, якщо зацікавлена особа вкладає потрібну суму в країну.

Процес не новий, але якщо раніше багатії купували паспорти для ухилення від сплати податків або диверсифікації своїх портфоліо, а деколи через рівень охорони здоров’я та освіти у відповідній державі, то тепер цей бізнес знову розцвітає у зв’язку з коронавірусом. Наприклад, кількість справ, відкритих у зазначеній консалтинговій фірмі, зросла на 42%.

Чорногорія та Кіпр на сьогодні є основними напрямками, серед найбільш затребуваних також Мальта. Звичайно, ціни різняться: наприклад, на Кіпрі потрібно вкласти 2,5 мільйона доларів, але в обмін інвестори отримують паспорт ЄС, з яким можуть вільно подорожувати по всьому світу. Чорногорія набагато дешевша, оскільки ще не є членом ЄС: вступні внески становлять 294 тисячі доларів.

Досить популярна також Нова Зеландія, де востаннє новий випадок зараження коронавірусом зафіксували сто днів тому. «Більшість людей інвестують у країну, створюючи органічні ферми вартістю в 10 мільйонів новозеландських доларів. Таким чином отримують паспорт і місце у світі, куди зможуть утекти від епідемії, якщо в цьому виникне необхідність», – розповів CNN керівник консалтингової фірми Домінік Волек. За його словами, багатії планують не на 5–10, а на сто років уперед, тому приймають рішення, враховуючи майбутні пандемії. Плюсами цих держав вважається те, що, будучи меншими, вони краще справляються з вірусною кризою: кілька популярних країн Карибського басейну поки що майже не стикалися із зараженням.

Джерело: hvg