karpat.in.ua

Стали відомими перші результати бета-тестування швидкості інтернету із супутників компанії Starlink

Головна задумка компанії Starlink — надати доступ до інтернету у кожному куточку Земної кулі.

Користувачі, котрі стали першими тестувальниками «інтернету з космосу», поділилися замірами швидкості супутникового інтернету. Два місяці тому бета-тестувальники отримали наземне обладнання для підключення до сервісів Starlink. Незважаючи на підписано угоду про не розголошення, в мережу все таки злили заміри швидкості інтернету стерлінг що зроблені через сервіс Speedtest. Швидкість інтернету є наближеною до показників, які надають провайдери широкосмугового інтернету, а з’єднання стабільне.

 Дані свідчать, що максимальна швидкість завантаження досягла 45,9 Мбіт/с, а вивантаження даних — 10,1. Це дані, які оприлюднив тестувальник, що географічного знаходився в Сіетлі, північ США. Тестування інтернету користувачем з Лос-Анджелесу показало дещо нижчі результати. Це може бути пов’язано з тим, що на орбіті ще немає достатньої кількості супутників. Наразі їх нараховується 600, а це тільки третина від необхідної наразі кількості. Але компанія вже подала заявку на виведення 30.000 супутників на орбіту у найближчі роки.

У реалізацію проекту Starlink вкладено біля 10.млрд. дол. За словами Ілона Маска, ці кошти окупляться тричі вже за перший рік роботи системи. І лон Maск наголошує, що кошти йому необхідні для того, щоб фінансувати амбітні проекти з колонізації Марсу.

Вартість супутникового інтернету для рядових користувачів поки не анонсували. Експерти кажуть, що ціна за такий інтернет буде на рівні середньоринкової. У США та Канаді інтернет з такою швидкістю коштує близько 100$ на місяць.

Наразі система працює у закритому тестовому доступі, а повноцінне розгортання системи Starlink планують у 2027р.