Чи дійсно віддалена робота захищає нашу планету від вуглецевих газів?

Чи дійсно віддалена робота захищає нашу планету від вуглецевих газів?

19:35 Серпень 18, 2020

Життя 3512 5 хвилин

Сьогодні багато еко-активних громадян родіють з приводу того, що пандемія коронавірусу рятує нашу планету, адже все зупинилося: офіси не працюють, відряджень немає, фабрики і заводи зупинилися, потяги не їздять, кораблі не плавають, літаки не літають, а більша половина офісних працівників перейшли на віддалену роботу. Але почекайте, не спішіть радіти! Все трошки не так, як хтось собі уявляє…

          У результаті пандемії коронавірусу мільйони людей дійсно перейшли на роботу з дому. Відрядження, конференції, доповіді, консультації – все було скасовано або перенесено у цифровий формат. Авіаперевезення, на частку яких припадає 2% світових викидів СО2, скоротилися на 85 %.

          І, захисники навколишнього середовища вже радіють тому, що у довгостроковій перспективі робота з дому зможе знизити викиди СО2. Однак і інтернет-активність залишає великий екологічний слід. Згідно з дослідженням французького аналітичного центру The Shift Project, онлайн –відео викликають викид 300 млн тонн СО2 на рік. Це приблизно 1% світових викидів. Тільки перегляд сайтів для дорослих стає причиною викиду такої ж кількості СО2, яке за рік виробляє ціла Бельгія. за оцінкою експертів, до 2025 року частка цифрових технологій в світових викидів парникових газів може зрости до 8%.

          Електронні листи також не є нешкідливими для навколишнього середовища. Британський дослідник Майк Бернерс-Лі написав у своїй праці «Наскільки погані банани? Вуглецевий слід всього», що відправлення одного-єдиного електронного листа відповідає 4 грамам CO2-еквіваленту. А якщо лист містить якісь вкладення, то викид і зовсім може піднятися до 50 грам.

          Рухаємося далі… Через перехід на віддалену роботу потреба у комунікації суттєво зросла. Згідно з аналізом маркетингової платформи Hubspot, британські компанії стали у середньому відправляти на 20% більше електронних листів, ніж до пандемії. І це також прямо впливає на екобаланс, тобто ваш домашній офіс не є повністю «зеленим».

          Відомий дослідник і розробник програмного забезпечення Джеррі Макговерн підрахував, що онлайн-нарада тривалістю в одну годину, у якій беруть участь дві людини, у залежності від роздільної здатності та якості відео може за 250 днів у році «створити» до 2,8 кг СО2. Звичайний аудіозвонок є причиною викиду лише 8 гр СО2, при цьому викиди від відеодзвінка з високою роздільною здатністю вже зростають до 1,1 кг СО2.

          Загалом, робота з дома – це непоганий варіант, але якщо вона призводить до того, що у ваших будинках постійно буде включатися опалення, то у підсумку робота з дому може виявитися гірше деяких коротких поїздок. Не кажучи вже про витрати на кондиціонування: за даними Міжнародного енергетичного агентства (IEA), на частку кондиціонерів доводиться 10% світового споживання електроенергії.

          Таким чином, екологічність нашого сидіння вдома, відеоконференції, постійних телефонних дзвінків завжди залежить від кожного окремого випадку. І у кінцевому підсумку також і від енергії, використовуваної провайдером та оператором. А якщо центри обробки даних працюють на брудній енергії, виробленій, до прикладу, на вугільних електростанціях, домашній офіс не буде більш екологічним, ніж авіапереліт.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня