Скільки насправді пластикового сміття плаває в Атлантичному океані?

Скільки насправді пластикового сміття плаває в Атлантичному океані?

08:45 Серпень 19, 2020

Життя 7979 4 хвилини

Нещодавно британські вчені заявили про суттєву недооцінку пластикового забруднення Атлантичного океану. За їхніми підрахунками, тільки у верхніх водах Атлантики накопичилося до 21 млн тонн мікропластіку, а всього в океані може бути присутнім близько 200 млн тонн пластикового сміття. Раніше, за висновками вчених, у океані було «лише» 17 млн тонн викинутого пластику.

Так, дослідники з Національного океанографічного центру (НОЦ) Великобританії підрахували кількість мікропластіку в Атлантиці і висунули припущення, що океан забруднений різними полімерними сполуками мінімум у 10 разів сильніше, ніж вважалося до цього. Про це повідомляється у науковій статті «High concentrations of plastic hidden beneath the surface of the Atlantic Ocean», яка з’явилася у вівторок, 18 серпня, у журналі Nature Communications.

Атлантична експедиція НОЦ відбулася ще у вересні-листопаді 2016 року. І за цей час вчені робили забори води у різних регіонах Атлантичного океану на глибинах до 200 м. Методом спектрографічний візуалізації вони визначали у пробах наявність трьох найбільш поширених видів пластику: поліетилену, поліпропілену і полістиролу.

Раніше вважалося, що за 65 років (з 1950 по 2015 рік) кількість пластику в Атлантиці досягла 17 млн тонн. Але у новому дослідженні було доказано, що одного тільки мікропластіка трьох вищезгаданих видів у верхніх шарах океану накопичилося від 12 до 21 млн тонн. «Раніше у нас не виходило співвіднести встановлену масу пластикових відходів, що плавають на поверхні, з тим їх об’ємом, який, імовірно, потрапив в океан з 1950 року. У минулих дослідженнях не вимірювалася концентрація мікрочастинок пластика у глибинах океану. Наше дослідження стало першим, в якому подібні виміри були проведені по всьому Атлантичному океану – від Великобританії і до Фолклендських островів», – заявила головний автор дослідження, науковий співробітник НОЦ Кацярина Паборцава.

З’ясувавши концентрацію мікропластіку у верхніх шарах Атлантики, вчені змогли визначити приблизну кількість пластикового сміття у всьому океані. «Якщо взяти за дане, що концентрація мікропластику, зафіксована нами на глибині близько 200 м, відповідає його концентрації на наступних глибинах (із середньою глибиною близько 3 км), то в Атлантиці може міститися близько 200 млн тон пластикових відходів, і це тільки тих, які відносяться до полімерів подібного типу і розміру», – зазначив інший автор наукової роботи – професор НОЦ Річард Лемпітт.

Для отримання найбільш повної картини екологічної катастрофи в Атлантиці і визначення небезпеки для навколишнього середовища і людей необхідно мати гарне уявлення про кількість і властивості забруднюючого матеріалу, а також про шляхи його проникнення в океан, відзначають вчені.

Також необхідно більше знати і про те, як той чи інший пластик розкладається і наскільки він токсичний у різних концентраціях, впевнені дослідники.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня