Вчені довели, що мед ефективніший у лікуванні кашлю та застуди ніж більшість ліків
Останнім часом тема захворювань органів дихання та пов’язаних із ними ускладнень є надзвичайно актуальною. І, досить значна частина людей пробують займатися самолікуванням кашлю, застуди та болю у горлі (що, звичайно, може бути дуже небезпечним – авт.), купуючи в аптеках різні ліки, у тому числі і антибіотики, а інші не спішать цього робити і звертаються до традиційних «бабчиних» методів лікування.
Що цікаво, саме останні отримали підтримку у британських медиків, які нещодавно довели, що природній мед є ефективнішим у лікуванні вищезгаданих болю у горлі, кашлю та застуди. «Експерти Оксфордського університету вважають, що лікарі повинні рекомендувати пацієнтам з’їдати ложку меду, а не прописувати антибіотики, які можуть сприяти стійкості до протимікробних препаратів. Вчені зробили огляд досліджень, в яких порівнювалася ефективність меду з протикашльовими препаратами, антигістамінними та болезаспокійливими засобами при лікуванні симптомів інфекцій верхніх дихальних шляхів, у тому числі кашлю та застуди», – йдеться у статті авторитетного видання Daily Mail.
«З давніх-давен мед вважався народним засобом від кашлю, болю у горлі та застуди. Однак нове дослідження показує, що мед виявляється більш ефективним при лікуванні цих захворювань, ніж антибіотики або ліки, що відпускаються без рецепта», – стверджує видання.
В цілому, було виявлено, що мед краще полегшує кашель, біль у горлі і закладеність, і на відміну від інших ліків він не має шкідливих побічних ефектів. Мед у середньому виявився на 36% ефективнішим у скороченні частоти кашлю, ніж звичайні ліки, і краще на 44% зменшував тяжкість кашлю. Також було доведено, що мед скорочує час, необхідний для одужання від інфекцій верхніх дихальних шляхів.
Відоме британське наукове видання British Medical Journal нещодавно також опублікувало статтю, за результатами схожого дослідження, у якій йдеться про те, що «Мед був пов’язаний зі значно більш істотним зниженням сукупного кількості симптомів, частоти і тяжкості кашлю».
У цій статті також наголошується, «що так званий «нектар богів» –дешевий, легко доступний і практично не має побічних ефектів. Автори дослідження також заявили, що використання меду для лікування інфекцій може знизити надмірно часте призначення антибіотиків, що підживлює кризу резистентності до протимікробних препаратів. Експерти, у цілому, все більше стурбовані тим, що лікарі занадто часто призначають антибіотики для лікування кашлю та застуди, між тим як в цих випадках вони рідко бувають необхідні, тому що більшість з них викликається вірусами».
До речі, два роки тому у Великобританії мед був включений у список офіційно рекомендованих препаратів для лікування кашлю. Однак оцінки його ефективності для лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів були обмеженими. Тож, оксфордські вчені почали досліджувати це питання і «проаналізували 14 різних досліджень, у яких взяв участь 1761 учасник, саме для того, щоб визначити вплив меду на лікування симптомів інфекцій верхніх дихальних шляхів». У цих 14 дослідженнях порівнювалася лікування пацієнтів медом із лікуванням «звичайним набором», таким як ліки від кашлю і знеболюючі препарати. Як виявилося, «мед ефективніший для полегшення симптомів, особливо частоти і тяжкості кашлю».
І все ж таки, британські дослідники попереджають, що мед – складна речовина, тому різні його види можуть мати різні ефекти на людський організм. «Мед безпечний для використання більшістю населення, за винятком людей з алергією і немовлят у віці до одного року», – стверджують оксфордські вчені.
Тож, будьте обережні у споживанні меду і, головне, – не хворійте!
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися