Спалах менінгококової інфекції на Великоберезнянщині
На Великоберезнянщині у трьох дітей виявили менінгококову інфекцію, одна дитина померла. Дитині було 3 роки, сім’я проживає у с. Жорнава.
Менінгококові інфекції є тяжкими, здебільшого дитячими захворюваннями. Хвороба дуже легко передається, повітряно-крапельним шляхом, і має різні симптоми. Хворий на менінгококова інфекцію може бути безсимптомним носієм або з генералізованою формою, яка призводить до високої смертності.
На 20-50 тисяч носіїв припадає 1 хворий з генералізованою формою. У групі ризику діти до 1 року. Минулого року в Україні зареєстрували 299 випадків захворювання на Менінгокок, з них 50 — у дітей до року.
Збудником цього захворювання є менінгокок. Загалом у світі налічується 13 його серогруп, з яких 6 можуть спричиняти епідемії.
Зазвичай джерелом інфекції є люди носії, які не мають симптомів, запальних станів в носоглотці, але виділяють менінгококи, а також хворі з генералізованими формами. У навколишньому середовищі та поза організмом людини ця бактерія швидко гине.
Внаслідок перенесеного захворювання у пацієнтів формується стійкий імунітет. Наслідки інфікування менінгококовою інфекцією залежать від стійкості організму, та від властивостей збудника.
Щеплення від менінгококу у не належить до обов’язкових, а тільки до рекомендованих. Лікарі-інфекціоністи рекомендують обирати те щеплення, яке охоплює якнайбільше серогруп менінгококу. Робити його можна разом з іншими щепленнями.
Оксана ЧОПАК
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися