ТОП-10 порад для безпечної мандрівки горами

ТОП-10 порад для безпечної мандрівки горами

18:40 Серпень 25, 2020

Життя 5511 6 хвилин

Влітку гори криють у собі небезпек не менше, ніж узимку. Подекуди, через легковажне ставлення мандрівників, останні можуть потрапити в доволі небезпечні ситуації. Особливо, якщо подаються в гори наодинці або без провідника, не знаючи ані маршруту, ані основ орієнтування в гірській місцевості.

Ось 10 порад, які допоможуть вам підготуватися до походу в гори та отримати від нього задоволення, а не проблеми.

  1. Перевірте прогноз погоди на потрібні дати і для запланованої локації.

Благо, сьогодні є безліч ресурсів, які можуть підказати вам не тільки температуру повітря, а й наявність та інтенсивність вітру, дощу, грози, тощо. З огляду на погоду, ви зможете підібрати собі зручний одяг та взуття, не тягнути зайвого, але й не відчувати в чомусь нестачу.

2. Сплануйте маршрут.

Ви можете глянути треки попередніх мандрівників, подивитися протяжність маршруту, набір висоти, рівень складності.

3. Якщо ви не надто досвідчений турист, скористайтеся послугами гіда.

Така людина проведе вас чи вашу групу по маршруту, допоможе з логістикою та іншими організаційними питаннями, розповість море цікавинок, допоможе зорієнтувати вас та підтримає у випадку непередбачуваних ситуацій.

4. Краще ходіть в гори групою, а не наодинці.

Так і веселіше, і безпечніше. Якщо у вас немає друзів, легких на підйом, ви завжди можете приєднатися до організованих гідами груп і походів. Просто знайдіть їх в соцмережах і відслідковуйте анонси найближчих походів, які вони збираються організувати.

5. Не сходіть з маршруту.

Туристичні маршрути зазвичай промарковані, по них досить часто проходять туристи. Не спокушайтеся зійти з такої стежки та піти туди, де рідко ступає нога людини. Не забувайте, що високо в горах чи далеко в лісі існує велика ймовірність зустрітися з дикими небезпечними тваринами.

6. Уважно дивіться під ноги.

На гірських стежках, особливо після зливи, дивіться під ноги, щоб не наступити на гадюку, яких є багато навіть у високогір’ї Карпат. Найнебезпечніший різновид — змії червоного відтінку (ескулап), чорні та сірі менш отруйні.

Окрім змій, небезпечними під ногами можуть стати слизькі камені. Після злив уникайте кам’яних розсипів, на яких можна з легкістю травмуватися.

7. Не влаштовуйте нічліг високо в горах.

У випадку погіршення погоди таке місце є не найкращим вибором для розбиття наметів та ночівлі. Окрім цього, звідси в екстреному випадку буде важко спуститися вниз швидко.

8. При погіршенні погоди ідіть вниз, а не вверх.

Якщо погода зіпсувалася і застала вас зненацька високо в горах, намагайтеся спускатися вниз. Тримайтеся подалі від металевих предметів, не перебувайте на відкритій місцевості під час грози, відключіть мобільні телефони.

9. Уникайте заростей гірської сосни.

Зараз гірської сосни простягається в Карпатах набагато десятків кілометрів майже скрізь вище зони лісу. Ботаніки називають її сосною муго. Особливо великі площі зайняті нею в Горганах. Ніколи не намагайтеся пройти зарості гірської сосни без чіткої стежки та не заглиблюватися в неї більше ніж на 5-10 метрів.

10. Зареєструйтесь у рятувальників, погодьте свій маршрут.

Також не зайвим буде зберегти собі контактні номери телефонів гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому збираєтесь іти в похід. Візьміть із собою компас та топографічні карти або скачайте собі офлайн-карти на телефон, в такому разі не забудьте прихопити чарджер.

Ну і зовсім очевидною може здатися рекомендація не залазити на скелі, на сніжні карнизи чи сніжні мости, які зберігаються до середини літа у високогір’ях Карпат та не вживати алкоголю чи інших речовин під час походів.

Дотримуйтесь рекомендацій, бажаємо вдалих та передусім безпечних походів!

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня