Через скільки років вага цифрової інформації стане критично великою?

Через скільки років вага цифрової інформації стане критично великою?

19:33 Серпень 25, 2020

Життя 7818 3 хвилини

Кожен користувач смартфона чи комп’ютера час від часу відчуває брак місця на своєму гаджеті. Здавалося б, нові покоління телефонів та комп’ютерів оснащені щоразу більшими дисковими накопичувачами, однак цифрової інформації стає також щоразу все більше і більше. Якщо раніше це були фото відзняті на камеру 0,3 мегапікселів, які займали кілька сотень кілобайт, то зараз нові покоління камер вже прирівнюється майже до професійних — 36 мегапікселів, а відео відзнімається у форматі full HD, і, відповідно, зі збільшенням якості збільшується і кількість займаного місця.

Інформація дорівнюватиме половині ваги земної кулі

В глобальному масштабі такий темп збільшення кількості цифрової інформації на Землі, може призвести до імовірної катастрофи. Таких висновків дійшов фізик з університету Портсмута Мелвін Вопсон. Вчений підрахував, що накопичена інформація через кількасот років дорівнюватиме половині ваги земної кулі. У своєму дослідженні Мелвін Вопсон взяв для обчислень дані IBM.  Згідно них, за рік люди створюють майже секстильйон цифрових біт інформації.

Інформація дорівнює енергії, та має масу…

Теорія німецько-американського фізика Рольфа Ландауера говорить про те, що цифрова інформація, яка вимірюється у біт, відповідає певній кількості енергії. За допомогою цього принципу розраховують межі енергоспоживання для інформаційних обчислень.

А Вопсон на основі цієї теорії припустив, що кожен біт має не тільки енергію, а й масу.

Стільки біт, наче атомів у Всесвіті

Вопсон підрахував, що у разі збільшення кількості цифрової інформації на 20% щороку, вже через три з половиною століття люди створять більше цифрових біт, ніж є атомів у Всесвіті. А кількість енергії, щоб підтримувати такі обсяги інформації, буде більшою за ту кількість, яка сьогодні виробляється на всій планеті.

Концепт дослідника є виключно теоретичним та абстрактним, розрахунки виконані лише в теорії та не мають експериментального підтвердження. Однак, привертають увагу до непомітності тих змін, які вносить цифрова інформація до життя на нашій планеті.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня