Орендована Швецією в’язниця в Естонії чекає перших шведських в’язнів у другій половині року

Орендована Швецією в’язниця в Естонії чекає перших шведських в’язнів у другій половині року

08:45 Січень 22, 2026

Життя 489 2 хвилини

Перші ув’язнені зі Швеції, яких розмістять в орендованій у Естонії в’язниці, мають прибути туди у другій половині 2026 року.

Як повідомляє ERR, про це розповів директор в’язниці Тарту Мерле Улст.

Улст повідомив, що прибуття перших ув’язнених зі Швеції очікують у другій половині року, якщо ратифікація угоди відбудеться згідно з планами.

“Але зауважу, що вони будуть прибувати поступово – тобто, не усі одночасно”, – зазначив директор пенітенціарного закладу.

Зараз персонал в’язниці налічує 160 осіб. Після повноцінного запуску проєкту з орендою потрібно буде найняти приблизно 250 додаткових працівників. Крім того, у в’язниці будуть постійно перебувати близько 20 співробітників зі Швеції.

Комунікація зі шведськими в’язнями буде відбуватись англійською.

Заступник головного секретаря відділу з питання управління в’язницями Мін’юсту Естонії Райт Куусе нагадав, що Естонія за угодою не прийматиме для відбуття покарання засуджених за терористичні злочини, жінок, неповнолітніх, людей з ментальними розладами та засуджених за злочини проти державності.

Всього у межах угоди зі Швецією про оренду місць у в’язниці планують прийняти 600 шведських в’язнів. Їх будуть повертати назад до Швеції за кілька місяців перед завершенням терміну покарання.

Зараз у Тартуській в’язниці – близько 250 ув’язнених. Їх розподілять по інших закладах.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня